Zawodowi operatorzy dronów

Nasza drużyna zajmuje się pilotowaniem dronów wyczynowych, więc zdarza się iż występujemy na wielu pokazach, na których mamy okazję zobaczyć nowoczesne maszyny i poznać kolegów po fachu. Coraz częściej okazuje się, iż zaprzyjaźnieni operatorzy zaczynają zawodowo zajmować się pilotowaniem dronów, używając ich do bardzo odmiennych zadań.

Zawodowi operatorzy dronów użytkowych

pomysł na biznes dronyNajbardziej oczywistym zajęciem dla operatora jest wideofilmowanie i robienie zdjęć, gdyż większość ogólnodostępnych dronów posiada na tyle dobre wyposażenie, iż wykonywanie zdjęć wysokiej rozdzielczości czy rejestrowanie przebiegu imprezy jest z ich użyciem bardzo łatwe. Mnóstwo amatorskich fotografów uznało swoje maszyny za świetny pomysł na biznes Drony obserwacyjne, mające znacznie lepszą elektronikę i jakość nagrywanego materiału, są przede wszystkim wykorzystywane w tym celu, obecnie niemal jako standard. Inni koledzy mieli odmienne pomysły na wykorzystanie swoich maszyn, a najbardziej pomysłowi zaopatrzyli się w maszyny transportowe z autonomicznym trybem lotu. Owe drony są przez nich używane do przewożenia niewielkich ładunków na terenie miast, a same maszyny zostały przystosowane do wykonywania długich lotów z obciążeniem nie przekraczającym dwudziestu kilogramów. Oczywiście, drony które są do tego zadania używane należą do najmocniejszych, a jednocześnie najbardziej zmodyfikowanych bezzałogowych maszyn latających.

Muszą one bowiem znieść wszelkie trudne warunki pogodowe, oraz wykazywać się najwyższą charakterystyką lotu. Wysoki poziom automatyzacji lotu umożliwia owym maszynom wykonywanie zadań całkowicie samodzielnie, lub też z bardzo niewielkim poziomem nadzoru operatora. Te same maszyny wykorzystywane są również w rolnictwie, oraz na placach budowy.