Zatrudniłam opiekunkę z zamieszkaniem dla cioci

Moja ciocia od wielu lat chorowała. Do tej pory jakoś sobie radziła, ale od kilku tygodni miała problem nawet z tym, żeby przesiąść się z wózka inwalidzkiego na łóżko czy toaletę. Byłam jedyną osobą, która mogła zapewnić jej jakąś pomoc, ale nie stać mnie było na to, aby rzucić pracę i zajmować się nią całodobową. Doszłam więc do wniosku, że najlepiej będzie zatrudnić dla niej opiekunkę.

Wybrałam bardzo dobrą opiekunkę dla cioci

dobra opiekunka z zamieszkaniem w warszawieDałam ogłoszenie i bardzo szybko zaczęły się do mnie zgłaszać osoby, które były w stanie podjąć się całodobowej opieki nad ciocią. Jedna z tych osób bardzo mi się spodobała. Była to dobra opiekunka z zamieszkaniem w Warszawie, które podobne prace podejmowała już od kilku lat i wielu poprzednich pacjentów wystawiało jej pozytywne rekomendacje. Była to osoba naprawdę uczynna i profesjonalna. Miała bardzo dużą wiedzę na temat potrzeb osób starszych, ich schorzeń oraz pomocy medycznej. Zdecydowałam się ją zatrudnić i to było bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu moja ciocia miała kompleksową, całodobową opiekę. Opiekunka pomagała jej przy codziennych czynnościach, podawała leki, a nawet zabierała na spacery przy korzystnej pogodzie. Dzięki temu ciocia również czuła się o wiele pewniej, ponieważ w każdej chwili mogła poprosić kogoś o pomoc. Cieszę się, że udało mi się znaleźć tak pozytywną i profesjonalną osobę do opieki.

Ostatnio moja przyjaciółka zapytała się mnie, czy mogę polecić taką formę opieki dla starszej osoby, ponieważ jej mama coraz bardziej podupada na zdrowiu i zastanawia się, czy taka opieka będzie odpowiednia. Odpowiedziałam, że zatrudnienie opiekunki z zamieszkaniem jest na pewno tańsze i bardziej korzystne dla starszej osoby niż przeprowadzka do domu opieki czy hospicjum. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie.