Zastosowanie taśmy pryzmatycznej

Odzież to nasza druga skóra. Nic więc dziwnego, że przy jej wyborze kierujemy się nie tylko trendami w modzie czy ulubionymi kolorami ale także wygodą i bezpieczeństwem. Szczególnie uwagę na to ostatnie zwracają rodzice kiedy wybierają ubranie dla swoich pociech. Często sprawdzają producenta, miejsce produkcji, skład materiału, ale też wykończenie odzieży.

Stosowanie taśmy pryzmatycznej w odzieży

taśma pryzmatycznaSama estetyka u wymagających ale i świadomych klientów już nie wystarcza. Jeśli wybieramy odzież wierzchnią na sezon jesienny czy zimowy, w którym szybko zapada zmrok a widoczność jest ograniczone przez deszcze i mgły, często zwracamy uwagę na elementy, które zwiększają naszą widoczność. Dziecko wracające ze szkoły czy zajęć dodatkowych do domu wieczorową porą będzie bardziej widoczne jeśli w jego odzież zostaną wszyte elementy odblaskowe. Taki efekt zapewnia taśma pryzmatyczna. Jest ona stosowana w kurtkach, plecakach i innych akcesoriach. Jeśli producent odzieży troszczy się o dobro swoich najmniejszych klientów z pewnością o tym pomyśli. W tym celu najczęściej wykorzystywana jest szara taśma poliestrowa. Sprawdza się ona zarówno w projektach odzieżowych jak i odzieży roboczej. Jest miękka i dobrze dopasowuje się do ruchu tkaniny, do której ją przyszywamy. Innym rodzajem taśmy pryzmatycznej jest taśma w neonowych kolorach. Jest ona wykorzystywana do tworzenia opasek na nadgarstki ale także do wszywania w duże powierzchnie toreb i plecaków.

Taśmy te są wykorzystywane nie tylko w odzieży dziecięcej, sportowe i casualowej. Znajdziemy ją także w wyrobach galanteryjnych i różnych akcesoriach. Odblaskowe elementy świetnie nadają się także do wykańczania akcesoriów dla zwierząt. Wszystko po to by być widocznym i bezpiecznym po zmroku.