Zalety wynajmu krótko- i długoterminowego samochodów

 

Większość wypożyczalni samochodów oferuje nielimitowany dzienny dystans kilometrów. Dotyczy to jednak zazwyczaj wynajmu krótkoterminowego, czyli od tygodnia do miesiąca – zależnie od danej wypożyczalni samochodów. W dużych miastach wypożyczalni są bardzo popularne.

Nielimitowany dystans kilometrów przy wynajmie samochodu

tani wynajem samochodu z KatowicZdarza się, że samochód jest nagle potrzebny, a nie mamy dostępu do swojego wozu. Wtedy najlepiej skorzystać z opcji wypożyczenia samochodu na krótki termin. Na wynajem krótkoterminowy bardzo często decydują się osoby, które wybierają się w dłuższą trasę. Może to być np. weekendowy wyjazd czy wyjazd służbowy. Do kosztów całego przedsięwzięcia zawsze trzeba doliczyć konkretny procent z ceny bazowej. Jest to dodatkowa opłata za nielimitowany dystans kilometrów. Dla wypożyczających taka oferta jest bardzo atrakcyjna i rzeczywiście się opłaca. Dlatego można liczyć na tani wynajem samochodu z Katowic – wypożyczalnie prześcigają się w ofertach dla klientów. Opłata za nielimitowany dystans kilometrów może zostać zniesiona. Dzieje się tak w przypadku wynajmu długoterminowego. Wtedy nie trzeba uiszczać konkretnej kwoty za wynajem auta. W wynajmie długoterminowym warunki wypożyczalni są zazwyczaj bardziej preferencyjne i odpowiadają większości klientów. Wynajem długoterminowy samochodu osobowego dotyczy wynajmu, który trwa ponad miesiąc. Wypożyczalnia podpisuje z klientem umowę. Okres wypożyczenia może być różny – może trwać nawet pół roku lub rok.

Po tym czasie wypożyczalnia może przedłużyć umowę. Klienci jednak zdecydowanie częściej rezygnują ze starej umowy i podpisują nową na inny samochód. Dzięki temu mogą jeździć różnymi samochodami – najnowszymi modelami w bardzo atrakcyjnej cenie. Niekiedy klienci są zainteresowani odkupieniem samochodu po okresie wynajmu długoterminowego.