Zalety naturalnych kosmetyków

Nigdy nie przejmowałam się tym, co zawierają w swoim składzie kosmetyki, które używam. Kupowałam  po prostu pierwszą lepszą serię kosmetyków do czasu, kiedy nie dostałam okropnej reakcji alergicznej.

Zdrowa cera dzięki naturalnym kosmetykom

kosmetyki lillamaiNigdy jakoś nie zagłębiałam się w świat makijażu i pielęgnacji cery, ponieważ nigdy nie miałam z nią większych problemów. Nawet w okresie dorastania, kiedy moje rówieśniczki toczyły zaciekłe walki z trądzikiem, ja miałam twarz gładką i pozbawioną choćby najmniejszego przebarwienia. Problemy zaczęły pojawiać się w momencie, kiedy przeprowadziłam się do większego miasta. Twarda woda i zanieczyszczenia, a także zła dieta doprowadziły moja twarz do strasznego stanu. Wtedy sięgnęłam po kosmetyki do pielęgnacji, jednak moja nieznajomość tematu doprowadziła do potężnej reakcji alergicznej w wyniku której moja twarz zrobiła się czerwona jak pomidor i piekła żywym ogniem. Dopiero dermatolog poradził mi, abym zaczęła stosować kosmetyki pochodzenia naturalnego. Tym sposobem odkryłam kosmetyki lillamai. Markę która w swojej ofercie posiada wszystko to, czego potrzebowała moja cera. Dzięki zmianie trybu życia, stan mojej cery nieco się poprawił, jednak dopiero kosmetyki naturalne sprawiły, że odzyskała ona swój dawny blask i koloryt. Obecnie nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nawilżającego kremu z olejkiem lawendowym, czy szamponu rozmarynowego, który odratował moje zniszczone włosy. Nigdy jakoś znacząco nie wierzyłam w moc naturalnych składników, lecz teraz muszę przyznać, że żałuję, iż nie odkryłam takich kosmetyków wcześniej.

Peelingi, dezodoranty, czy odżywcze masła do ciała… na mojej wrażliwej skórze spisują się znakomicie i co najważniejsze- działają. Nie muszę się już martwić o wysypki i stany zapalne, a co za tym idzie nie muszę wstydzić się wyjścia z domu, czy to do sklepu, czy do pracy!