Zalety biostymulatorów wzrostu roślin

 

Odkąd przeszłam na emeryturę zajmuje się uprawą roślin jadalnych na mojej małej działeczce. Nie jest to żadna uprawa komercyjna, ale często częstuje moimi ekologicznymi warzywami i owocami sąsiadów, przyjaciół i rodzinę. Ostatnio jedna sąsiadka zapytała mnie, dlaczego nie korzystam z żadnych biostymulatorów wzrostu roślin. Według niej znacznie ułatwiłoby to moją pracę.

Zdecydowałam się na kupno biostymulatora wzrostu roślin

biostymulator wzrostu roślinOdpowiedziałam jej, że zależy mi na tym, aby moje warzywa były uprawiane w sposób ekologicznych i nie zawierały w sobie żadnych sztucznych nawozów, dlatego nie korzystam z żadnych polepszaczy ich wzrostu. Dowiedziałam się od niej, że jedno drugiemu przecież w niczym nie szkodzi. Poleciła mi ona jeden preparat. Doradzamy przez nią biostymulator wzrostu roślin był produktem w pełni ekologicznym. Dowiedziałam się, że dzięki niemu gleba posiada odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową, dzięki czemu rośliny mają lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Dodatkowo biostymulator ten zawiera w swoim składzie wapń, fosfor i potas, czyli substancje mineralne, które są niezmiernie ważne do tego, aby rośliny obficie kwitły, a co za tym idzie dawały lepsze plony pod koniec sezonu. Zdecydowałam się na próbę nawozić w ten sposób niektóre moje rośliny. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Byłam bardzo zadowolona z jakości tego biostymulatora.

Okazał się on bardzo wydajny i jedna butelka takiego płynu wystarczyła mi na cały rok. Warzywa i owoce, które w ten sposób suplementowałam miały taki sam smak, jak te niczym nie nawożone, a były o wiele zdrowsze i większe. Od tego momentu korzystam z poleconego mi przez sąsiadkę biostymulatora do uprawy wszystkich roślin. Dzięki temu moja praca stała się lżejsza, a plony bardziej udane.