Zakup płyt tarasowych

 

Budując taras – czy to w nowym domu, czy też przy okazji remontu – warto zastanowić się nad jego wykończeniem. Oczywiście, można użyć betonu, oraz zwykłych płytek np. PCV, tylko czy będzie to dobry pomysł? Taras to miejsce, gdzie wyjątkowo intensywne życie jest nad wyraz częste. Taras powinien być trwały.

Trwałość tarasów gwarancją ich doskonałego użytkowania

wysokogatunkowe płyty tarasowe na podkładkachAby taras był funkcjonalny oraz wygodny, należy używać do jego budowy najlepszych jakościowo materiałów. Szczególnie chodzi tutaj o odpowiednie wykończenie takiego tarasu. Wszyscy wiemy, że najważniejszą rzeczą w montażu takiego tarasu są najlepsze, wysokogatunkowe płyty tarasowe na podkładkach które sprawiają, że użytkowanie tego miejsca będzie wyjątkowo przyjemne. Bardzo ważny jest sposób montażu płyt tarasowych. Jeśli ktoś chce je ułożyć luźno na około 1 cm grubości, może spodziewać się w przyszłości kłopotów z podłogą tarasową. Najlepiej wykorzystać większą przestrzeń pomiędzy podłogą tarasową, a betonem właściwym i użyć grubszych podkładów (przynajmniej 3 – 4 cm). Będzie to gwarancją odpowiedniego odizolowania (płyt tarasowych) od podłoża podłogi właściwej. Należy pamiętać, że jedynie dobrze przygotowana powierzchnia, da nam prawidłowe warunki techniczne. Trzeba też pamiętać, że stabilność i nośność posadzki jest uzależniona od odpowiedniego przygotowania podbudowy – czyli jednego ze sposobów układania płyt. Takich sposobów jest sześć. Jest to m.in sposób kładzenia płyt na zaprawie klejowej, czy pierścieniach.

Można również kłaść płyty na podkładach stałych, lub regulowanych. Jakkolwiek będziemy to robić, należy najpierw sprecyzować, czy taras będzie tzw. otwartą przestrzenią, czy też zamkniętą. Jest to o tyle ważne, że np. warunki atmosferyczne mogą znacznie utrudnić późniejszą eksploatację tarasu.