Zakres zadań ortodonty dziecięcego

Lekarz stomatolog, jakim jest ortodonta zajmuje się badaniem przebiegu wzrostu i rozwoju narządu żucia, zapobieganiem powstawaniu nieprawidłowości zgryzu. Do jego zadań należy również leczenie zaburzeń dotyczących zębów, szczęk oraz twarzy. Zajmuje się nie tylko prostowaniem zębów, pomaga także w przypadku wystąpienia innych problemów.

Ortodonci dziecięcy leczą wady zgryzu

ortodonta dziecięcy poznańPrzyczyny powstawania nieprawidłowości mogą być różne. Należy do nich między innymi niewłaściwe układanie malucha w łóżku, niewłaściwa pozycja podczas karmienia, zbyt duże dziurki w smoczku, a także ssanie palca lub zbyt długie używanie smoczków. Ważne jest, by maluchom posiadającym stałe zęby podawać pokarm, który wymaga gryzienia i żucia, gdyż zapobiega to powstawaniu wad zgryzu. Rodzice, którzy zauważyli  nieprawidłowości mogą odwiedzić specjalistę, jakim jest ortodonta dziecięcy Poznań to miasto, gdzie lekarz zajmuje się korygowaniem różnych wad, informuje na temat profilaktyki przeciwpróchniczej. Uczy młodego człowieka, w jaki sposób czyścić zęby, dobiera odpowiedni rodzaj leczenia. Pierwsza wizyta u ortodonty powinna się odbyć już w wieku wczesnoszkolnym, by wykryć ewentualne nieprawidłowości. Szybko podjęte leczenie ortodontyczne przynosi doskonale efekty, można dzięki niemu skorygować wiele wad. Do objawów, które mogą świadczyć o konieczności konsultacji z ortodontą, należą również przedwczesna utrata zębów mlecznych, stłoczenie zębów, szpary, nadmiernie cofnięte zęby przednie, trudności z zamykaniem ust.

Leczenie musi być zawsze indywidualne dobrane do wieku oraz rodzaju nieprawidłowości. Wad zgryzu nie należy bagatelizować, ważne jest, by jak najszybciej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu można skorygować wiele nieprawidłowości. Piękny uśmiech ma duży wpływ na samopoczucie i pewność siebie, dlatego warto reagować jak najszybciej.