Wytrzymałe kosze na śmieci

Na wysypiska, codziennie, przywożone są góry śmieci. Liczone są one w setkach ton i, jak szacują specjaliści, każdego dnia, statystyczne domostwo, wyrzuca około pół kilograma odpadów pod różnymi postaciami, co daje trzy i pół kilograma na tydzień.

Jakie jest przeznaczenie koszy z betonu?

kosze na śmieci betonoweZ pewnością, czyste ulice, parki i skwery są pożądaną rzeczywistością przez większość z nas. Jednakże, bez udziału każdego z nas, nie będą wyglądać tak schludnie, jak mogłyby. Dobrych nawyków, sprzątania po sobie i nie zaśmiecania ulic, uczone są już dzieci w przedszkolu, zatem podstawy z tego zakresu ma każdy z nas. W przestrzeni publicznej znajdziemy setki, a nawet tysiące pojemników na odpady, które przeznaczone są do powszechnego użytku. Jeszcze do niedawna, na ulicach miast stały tylko kosze na śmieci betonowe, do których można było wrzucać wszystkie rodzaje odpadów. Dziś zastępowane są one pojemnikami wykonanymi z tworzywa sztucznego, które są lżejsze i mniej odporne na uszkodzenia. Z pewnością są one tańsze w produkcji, ale za to mniej wytrzymałe, co wiąże się z częstszą koniecznością ich naprawy lub wymiany. Betonowe kosze są masywne i nie straszny im mróz, deszcz, śnieg czy promienie słoneczne. Ponadto, zdecydowanie rzadziej są niszczone przez wandali niż lekkie kosze z plastiku, które można znaleźć w parkach. Ich opróżnianie ogranicza się do wyjęcia worka z metalowego wkładu, który zabezpiecza wewnętrzną stronę kosza przed zanieczyszczeniem. Są one także pojemne, ponieważ liczą po osiemdziesiąt litrów.

Tak naprawdę kosze z betonu mogą znaleźć zastosowanie niemalże w każdej przestrzeni publicznej. Ich zaletą jest wytrzymałość, duża pojemność, odporność na działanie czynników atmosferycznych i łatwe czyszczenie. Także ich cena jest atrakcyjna.