Wysokoelastyczne materace piankowe sposobem na dobry odpoczynek

 

Od dziecka wiemy, że sen to zdrowie, a badania naukowe ciągle potwierdzają wiarygodność tej tezy. Organizm, który nie odpoczywa, jest po prostu bardziej podatny na zachorowania i ogólnie funkcjonuje gorzej. W trosce o jakość naszego życia – dobrą kondycję fizyczną oraz psychiczną – powinniśmy gospodarować czasem tak, by znaleźć w nim odpowiednio dużo miejsca na odprężenie. Wysypiając się, przysparzamy sobie więcej sił, a organizmowi dajemy szansę, żeby się zregenerował.  

Niezastąpione w swej roli piankowe materace wysokoelastyczne

materac z pianki wysokoelastycznejSpokojny i jakościowy odpoczynek nie jest tożsamy jedynie z długością czasu przeznaczonego na spanie. Dobry i głęboki sen, po którym budzimy się rześcy i gotowi do pracy, warunkuje przede wszystkim wygodne sypialniane miejsce. Choć twarde i deformujące się materace są już przeszłością – to jednak wśród tych nowych i lepiej skonstruowanych pojawiają się także modele o różnej jakości. Spośród najnowszych odkryć w dziedzinie podłóż do spania uwagę zwraca na pewno materac z pianki wysokoelastycznej. Dzięki nowatorskim składnikom i obniżonej temperaturze tłoczenia tzw. HR zyskują zaletę sprężystości, dopasowując się do kształtu ciała, ale też szybko wracając do dawnego kształtu, oraz porowatości – posiadają liczne i wielorakie otwory, sprawiające, że materac jest przewiewny, a jednocześnie odporny na gromadzenie kurzu i roztoczy. „Zimna pianka” jest nie tylko ergonomiczna, lecz także antyalergiczna. Dzięki dodatkowym, indywidualnym dla każdego modelu rozwiązaniom – np. utwardzenie w okolicach odcinka lędźwiowego – pełni funkcje specjalistyczne, wspomagając np. chory kręgosłup.

Dobry i spokojny sen to gwarancja udanego dnia. Tylko wypoczęci jesteśmy w stanie podejmować nowe wyzwania i konsekwentnie realizować stare. Warto zatem zadbać o jakość naszego odpoczynku, choćby poprzez zakup wygodnego materaca. Ergonomiczna i antyalergiczna pianka – zapewni nam zdrowie oraz komfort w każdym aspekcie snu i odprężenia. Dzięki swym szczególnym zaletom zadowoli nawet tych, którzy uskarżają się na dolegliwości kręgosłupa.