Wymiana funtów w kantorze

Jeśli wyjechaliśmy do Anglii w celu zarobkowym w pewnym momencie stykamy się z pytaniem kiedy wymienić zarobione pieniądze na polską gotówkę. Wielu ludzi popełnia ten błąd, że gdy wracają od razu udają się do kantoru w celu wymiany wszystkich pieniędzy, które zarobili. warto więc zastanowić się kiedy tego dokonać.

Bezpieczna wymiana gotówki

wymiana funtówŻyjąc w dobie internetu możemy pomyśleć, że niewiele ludzi popełnia ten błąd i przywozi ciężko zarobione pieniądze z wysp do Polski w walizkach. Jednak nadal zdarzają się takie przypadki. W takich sytuacjach ryzykujemy, że wszystko na co tak ciężko pracowaliśmy w ostatnim czasie zostanie skradzione. Przywożąc również pieniądze do polski i wymieniając je w kantorach zostają na nie nałożone marże wyższe niż w kantorach internetowych, a co za tym idzie jesteśmy bardziej stratni. Kolejna dosyć popularna wymiana funtów to przelewanie ich z konta brytyjskiego na konto złotówkowe w Polsce. Jest ona niestety bardzo drogą metodą, jednak wielu ludzi wybiera właśnie ją ze względu na jej łatwość. Dużo lepszą opcją jest przesłanie pieniędzy z konta brytyjskiego na konto w Polsce jednak prowadzone w tej samej walucie, czyli funtach. Co prawda również zapłacimy za dokonanie przelewu jednak będzie to jedyna opłata jaką poniesiemy w przeciwieństwie do przelewu na konto złotówkowe. Wiele banków w Polsce oferuje darmowe założenie konta w dowolnej walucie jako dodatek do zwykłego konta, które posiadamy w banku. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Wybierając sposób wymiany pieniędzy warto rozważyć każdą opcję. Może się wydawać, że opłaty które poniesiemy wybierając tę najłatwiejszą nie są wcale tak wysokie, jednak jeśli możemy zaoszczędzić wybierając trudniejsze rozwiązanie dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić.