Wyjazd integracyjny za granicę

Wyjazdy integracyjne to dla firm wyjątkowa okazja, aby wynagrodzić swoich pracowników za rok pracy. To także możliwość integracji zespołu. Mniejsze firmy mogą w ten sposób zacieśniać więzy w zespole, a większe umożliwiać poznanie się dotychczas aminowym pracownikom.

Jak zorganizować wyjazd firmowy za granicę

wyjazdy zagraniczne dla firmyDziś wyjazdy integracyjne organizuje praktycznie każda firma. Jest to popularna forma integrowania oraz nagradzania pracowników. Najczęściej takie wyjazdy organizowane są w kraju, w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, bliskich lokalizacji firmy. Jednak coraz popularniejsze są wyjazdy firmowa poza granice naszego kraju. Jeśli myślisz o takiej formie integracji pracowników, warto dowiedzieć się, jak organizuje się wyjazdy zagraniczne dla firmy. Po pierwsze należy zastanowić się, co oznacza wyjazd za granicę. Czy chcemy naszych pracowników wysłać do jednego z pobliskich krajów, czy też zafundować im egzotyczne wakacje? Jeśli w grę wchodzi ta druga opcja, to warto zastanowić się, czy wyjazd ma obejmować wszystkich pracowników czy tylko np. tych z wyjątkowymi zasługami dla firmy – w grą wchodzą tu przecież już dość znaczne koszty. Niezależnie od tego, na jaki typ wyjazdu się decydujemy, warto również zastanowić się, czy organizację wycieczki pozostawiamy naszym pracownikom, czy wynajmujemy do tego zewnętrzną firmę. Plusem wynajęcia zewnętrznej firmy jest to, że zostawiamy organizację w profesjonalnych rękach. Taka firma doskonale zna polecane hotele, ma sprawdzonych podwykonawców. To zaoszczędzi nam wielu zmartwień.

Zagraniczny wyjazd integracyjny może zapewnić nam lojalność i wdzięczność pracowników. Dzięki niemu nie tylko możemy podbudować morale naszego zespołu ale i wynagrodzić go za dobrą pracę. Może być to forma gratyfikacji – dobrze zorganizowana doskonale zastąpi inną nagrodę, np. pieniężną.