Wyjątkowe medale z drewna

Wiele osób sport kojarzy wyłącznie z wysiłkiem fizycznym, który ich zdaniem jest jedynym sposobem na osiąganie tytułów mistrzowskich. Zapominają oni, że rywalizacja odbywa się także na innych płaszczyznach i w innych dyscyplinach niewymagających wysiłku fizycznego, a raczej intelektualnego, z których jedną z najpopularniejszych są z pewnością szachy.

Niezwykłe medale w turniejach szachowych

medale drewnianeGra w szachy tak jak inne dyscypliny sportu wymaga dyscypliny i wielu lat wytężonych treningów, żeby osiągnąć sukces. Są to jednak innego rodzaju treningi tak samo, jak inne są nagrody, które coraz częściej można spotkać na zawodach szachowych. W ostatnim czasie rośnie bowiem liczba turniejów, na których wręczane są medale drewniane dla najlepszych zawodników. Jest to pewnego rodzaju sposób na podkreślenie wyjątkowości tego sportu, co spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem wśród graczy. Oczywiście w przypadku medali z drewna podstawową różnicą jest brak możliwości wręczenia tradycyjnych złotych, srebrnych i brązowych kolorów nagrody, która ma symbolizować zajęte miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że ten materiał pozwala na grawerowanie na nim różnego rodzaju informacji, także o zajętych przez zawodnika miejscu. Medale drewniane są też bardzo pozytywnie odbierane przez młodzież, która docenia symbolikę ich bliskości z naturą i dbania o środowisko naturalne, co jest ważne dla młodego pokolenia. 

Wręczanie medali drewnianych jest świetnym sposobem na zwrócenie uwagi młodzieży na grę w szachy i jednocześnie na spopularyzowanie tej dyscypliny. Przez wiele lat ilość zawodników i turniejów szachowych malała wskutek wypierania tej pięknej gry przez komputery i inne nowoczesne rozrywki, ale w ostatnich latach można zaobserwować wyraźne odwrócenie trendu, a przejście na medale drewniane może tylko pomóc w jego utrzymaniu.