Wygodne łóżka z pojemnikiem

Miejsce do spania może spełniać kilka funkcji, szczególnie jeżeli znajduj się ono w salonie. Najczęściej po wstaniu z łóżka, ścielimy je i chowamy pościel w niewidoczne miejsce. Może to być półka w szafie, albo specjalny pojemnik, który znajduje się pod łóżkiem.

Jak duże są łóżka kontynentalne?

łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościelWiększość z nas lubi mieć sporo miejsca do spania, bo czujemy się wtedy komfortowo. Jeżeli mamy małe mieszkanie, to częściej decydujemy się na funkcjonalne miejsca do spania, bo nie możemy sobie pozwolić na postawienie w pomieszczeniu dużego łoża małżeńskiego. Jednak dla osób, które posiadają dużą sypialnię, idealnie się sprawdzi łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel. Jest to model dość wysoki, ponieważ pomiędzy szczytem materaca, a podłogą jest nawet siedemdziesiąt centymetrów. Łóżko to składa się z głębokiej skrzyni na nóżkach, która jest wypełniona sprężynami bonellowymi, przykrytymi materiałem izolacyjnym na przykład w postaci pianki oraz materaca sprężynowego kieszonkowego. Są to jego podstawowe elementy, do których można dodać wezgłowie, czyli górny szczyt łóżka czy pojemnik na pościel umiejscowiony pod dnem. Cechą odróżniającą łóżko kontynentalne od innych modeli jest tapicerowane obicie, które nadaje mu wyjątkowego i eleganckiego wizerunku. Ze względu na swoją wysokość, łatwo na nim siąść i z niego wstać, co jest zaletą w przypadku osób starszych. Dzięki pojemnikowi na pościel, łatwo zapanujemy nad porządkiem w sypialni, ponieważ będziemy mieli dodatkową przestrzeń.

Łóżka kontynentalne są produkowane w wersji dla jednej osoby lub dwóch, ale istnieje też możliwości złożenia indywidualnego zamówienia na określony rozmiar. Jest to bardzo wygodne łóżko, które posiada dwa materace będące doskonałą powierzchnią do spania.