Wybuch w fabryce i oczyszczalnia biologiczna

Nie tak dawno w prasie ukazały się artykuły o wielkiej awanturze przy ogromnej korporacji. Wielka hala produkcyjna, która stała niedaleko miasta okazała się być fabryką zanieczyszczeń. Na domiar złego ścieki, które produkowała wlewane były do szamb, które nie były regularnie oczyszczane.

Oczyszczalnia biologiczna i co dalej?

oczyszczalnia biologicznaCzternastego kwietnia doszło do tragedii, w której zginęły trzy osoby. Mieszkańcy od lat zgłaszali, że nieprzyjemne zapachy utrudniają im codzienność. Wielu z nich fortunę swojego życia włożyła w kupno domów na tamtym terenie, a okazało się, że jest zanieczyszczony na tyle, że nie da się w nim przebywać. Ludzie stracili majątki. Polecana oczyszczalnia biologiczna w mieście obok nie nadąża z oczyszczaniem tego co spływa do niej z czterech pobliskich miast, właśnie przez tę największą fabrykę. Produkuje ona środki czystości znanych marek. Niestety przydomowe oczyszczalnie ścieków w całym mieście nie pomogły, żeby zapobiec tragedii. Choć u prawie każdego mieszkańca jest taka przydomowa oczyszczalnia ścieków to co się wydarzyło sprawiło, że większość zwątpiła w ten system. Otóż to przy jednej z hali tego ogromnego budynku fabryki wybuchło szambo ekologiczne. Było zapchane już od trzech miesięcy i dozorca zgłaszał ten fakt przełożonym, jednak Ci cały czas zwodzili go. Pewnego dnia w upalny dzień, cztery osoby, bez uprawnień zostały wysłane, aby oczyścić to szambo. Co ciekawe nie było tam z nimi osoby, która byłaby uprawniona do tego, żeby szambo oczyścić i wywieść toksyny tam gdzie należy. Kiedy jednak śmiałkowie, bez wiedzy i umiejętności postanowili oczyścić to szambo i zabrali się do tego, ono wybuchło. Siła rażenia byłą tak ogromna, że natychmiast odrzuciła ich na prawie czterysta metrów.

Niestety nie udało się uratować, gdyż toksyny były tak silne, że poparzyły mężczyzn. Na tyle dotkliwie, że nie udało się ich już odratować. Póki co nie ma odpowiedzialnych za tę aferę. Wszystkie dokumenty potwierdzające oczyszczanie są na miejscu i są wiarygodne, Jedynie świadkowie opowiadają, że te dokumenty są nie ważne.