Wybieramy analizator parametrów sieci

Jakość energii elektrycznej jest ustalona zgodnie z normami charakterystyki oraz parametrów napięcia zasilającego. W celu jej oceny wykorzystywane są specjalistyczne, wysokoparametrowe rejestratory umożliwiające jednoczesne pomiary wielu wielkości i jednoczesne zapamiętywanie wyników przez długi okres czasu, wynoszący od jednego dnia do nawet roku czasu. Jest to spowodowane losową naturą zjawisk wypływających na jakość energii.

Zastosowanie analizatorów parametrów sieci

precyzyjne analizatory parametrów sieciStarannie wykonywana kontrola parametrów jakościowych pozwala na wprowadzanie optymalizacji zużycia energii raz struktury technicznej różnych instalacji oraz urządzeń odbiorczych, co może wpływać na obniżenie kosztów działalności w wielu zakładach przemysłowych, które kupują energię elektryczną w celach przemysłowych. Wraz z upływem czasu produkcja coraz znaczniej opiera się na wykorzystywaniu skomplikowanych urządzeń, wymagających tworzenia poprawnych warunków zasilania. Anomalie pracy wywoływane niestabilnym zasilaniem mogą powodować znaczne straty w dostępie do usługi, a w skrajnych przypadkach nawet uszkodzenia drogiego sprzętu. Choć od lat ustalone są parametry jakościowe, jakie powinny być spełniane przez energię elektryczną, jej jakość w każdym roku coraz bardziej się pogarsza. Warto zastosować precyzyjne analizatory parametrów sieci. Są to przyrządy relatywnie drogie, jednak ich zastosowanie pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności.

Duże przedsiębiorstwa decydują się na zakup bardziej zaawansowanych sprzętów pomiarowych, zwłaszcza pochodzące od renomowanych producentów. Mniejsze firmy poszukują analizatorów parametrów sieci, które są bardziej ekonomiczne i mają bardziej podstawową funkcjonalność, będącą bardziej korzystnym rozwiązaniem. Możliwość wykrycia anomalii i losowych usterek, pozwala na wyprzedzenie pojawiających się problemów.