Właściwości wkładek magnetycznych

Dostępne na rynku wkładki magnetyczne zostały opracowane na podstawie zasad starożytnej akupunktury oraz umiejscowienia stref refleksyjnych stóp. Zostały one stworzone z myślą o naturalnej metodzie leczenia układów w ciele człowieka. Warto więc dokładniej dowiedzieć się, na czym polega działanie takich wkładek, jakich skutków użytkowania możemy spodziewać się z czasem, a także gdzie możemy je kupić, aby były dobrze i starannie zrobione.

Stosujemy skuteczne wkładki magnetyczne

magnetyczne wkładki do butówUznaje się, że wkładki magnetyczne do obuwia należą do grupy wkładek terapeutycznych, o działaniu na zasadzie akupresury oraz masażu leczniczego. Mają one działać poprzez wywieranie przez wbudowane magnesy nacisku na odpowiednie miejsca na stopach. Punktowy ucisk w połączeniu z emitowanym polem magnetycznym ma działać kojąco oraz wzmacniająco. Dodatkowo ma pobudzać receptory topograficzne, które mają przypisane konkretne narządy ciała oraz układy w organizmie człowieka. Możemy zamówić magnetyczne wkładki do butów w sklepie internetowym. Nie są one problematyczne w czasie noszenia, również ze względu na zastosowane materiału. Na rynku znajdziemy modele, które są miękkie (wykonane z żelu) oraz twarde z wypustkami (wykonane z lateksu). Dostępne są także modele nasączone olejkami zapachowymi. Większość takich wkładek do butów ma perforowaną powierzchnię, co pozwala stopom oddychać w czasie użytkowania.

Osoby zainteresowane zakupem wkładek magnetycznych powinny mieć świadomość, że są sprzedawane w rozmiarze uniwersalnym i należy samodzielnie dopasować je do obuwia, poprzez przycięcie na odpowiednią długość. Wkładki tego typu, ze względu na odpowiednie profilowanie, polecane są osobom prowadzącym aktywny tryb życia i spędzającym wiele godzin w pozycji stojącej. Sama ilość magnesów będzie zależna od tego, jakie strefy mają być stymulowane.