Jakie wkładki profilaktyczne najlepsze dla malucha?

Wybór obuwia dla dziecka nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim dlatego, że dziecko nie jest w stanie samo określić czy but ma odpowiednią wielkość. Niekiedy nawet nie dowiemy się, że bucik obciera czy uwiera, gdyż dziecko myśli, że tak po prostu musi być.

Wkładki profilaktyczne zgodnie z zaleceniem

wkładki profilaktyczneW związku z czym cała odpowiedzialność dotycząca tego zakupu spada na rodziców. Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować wybierając buty dla dziecka. Przede wszystkim, aby były one z naturalnych materiałów, najlepiej skóry naturalnej, gdyż jest to materiał, który nie tylko dopasowuje się do kształtu stopy, ale także pozwala jej oddychać. Jest to bardzo ważne, dla zniwelowania potliwości stóp. Następnie powinno ono być tak dostosowane, aby móc ewentualnie włożyć wkładki profilaktyczne w razie zaleceń lekarza ortopedy. Nie zawsze musimy wybierać buty profilaktyczne dla dziecka czołowych producentów jak na przykład buty daniel. Jednak spełniają one przede wszystkim wszystkie powyższe kryteria, a dodatkowo są odpowiednio usztywniane i zbudowane dzięki czemu zapobiegnąć można tak często występującym u dzieci wadom nóżek. W ofercie producentów obuwia profilaktycznego możemy znaleźć zarówno fasony na lato, zimę jak i jesień czy wiosnę. Poza tym, z pewnością kapcie profilaktyczne są najlepsze dla małej stópki.

Dlatego, że stopa w nich się nie poci, są one antypoślizgowe, a dodatkowo nie są całkowicie zabudowane dzięki czemu mają odpowiedni przewiew, a pamiętajmy, że dziecko w kapciach chodzi 3/4 dnia, zatem muszą być one najlepsze.