Wiaty z drewna

 

Codzienne odśnieżanie samochodu jest bardzo męczące. Nikt nie lubi zaczynać dnia od odśnieżania samochodu, ale niestety nie każdy może pozwolić sobie na budowę garażu. Jeśli chcemy zbudować garaż, to musimy postarać się o wszystkie niezbędne pozwolenia, co jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Na szczęście na budowę wiaty nie potrzebujemy pozwolenia budowlanego.

Wiaty do przechowywania samochodu

wiata drewnianaJak już wcześniej wspominałem, na budowę wiaty nie potrzebujemy żadnego pozwolenia budowlanego, co znacznie obniża koszt budowy, a także skraca czas procesu budowlanego. Wiata drewniana idealnie nadaje się do przechowywania samochodu. Taka wiata osłoni nasz samochód przed śniegiem, deszczem i gradem. Taka wiata świetnie spełnia swoje zadanie. Poza przechowywaniem samochodu taka wiata może nam posłużyć od czasu do czasu jako bardzo duża altana. Wiata jest wykonana w całości z drewna. Drewno użyte do produkcji elementów wiaty jest bardzo dobrej jakości, dzięki temu wytrzymałość wiaty jest na bardzo dobrym poziomie. Po złożeniu wiaty w jedną całość powinniśmy dokładnie ją zaimpregnować. Najlepiej nałożyć dwie, lub nawet trzy warstwy impregnatu do drewna. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza wiata nie będzie absorbować wody. Taka impregnacja zabezpieczy naszą wiatę przez następne kilka lat, po tych kilku latach powinniśmy powtórzyć impregnację. Wykonanie takiej impregnacji jest bardzo proste, więc poradzimy sobie z tym sami.

Kwota potrzebna do zakupu materiałów do wykonania takiej wiaty to około trzy tysiące złotych. Nie jest to duża kwota, zwłaszcza że jest to inwestycja na długie lat. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o wiatę, to posłuży nam ona przez wiele długich lat. Gotowe elementy wiaty możemy kupić za pośrednictwem internetu.