Wełna do ocieplenia poddasza

Ocieplenie domu to bardzo ważna sprawa. Bez odpowiedniej warstwy izolacyjnej dom będzie się szybko nagrzewał lub wychładzał, będzie się płacić krocie za ogrzewanie. A latem każdy będzie myślał tylko o tym gdzie można zamontować klimatyzację i jak szybko można to zrobić.

Wełna zamiast styropianu

wełna lublinŚciany można ocieplić zwykłym styropianem. Duże płyty styropianowe szybko się kładzie na ścianie, skutecznie izolują je, jednak nie można ich wszędzie zastosować. Styropian jest sztywny, nie przykryje zagłębień i wnęk. Tutaj lepiej sprawdzi się wełna lublin. Wełna mineralna jest bardziej elastyczna i może dobrze przylegać także do nierównego podłoża. Poza tym ma lepsze właściwości izolacyjne niż styropian. Gruba warstwa wełny będzie idealna szczególnie do ocieplenia poddaszy. Jej jedyną wadą jest to, że jest to materiał ostry i można się nawet skaleczyć. Dlatego też budowlańcy zajmujący się wełną powinni nosić rękawice ochronne. Warto zaznaczyć, że wełna izoluje nie tylko cieplnie ale i akustycznie. Dzięki temu hałasy zostają zredukowane, a w domu jest ciszej. Wełna jest także niepalna, co zwiększa bezpieczeństwo podczas pożaru. Styropian także się łatwo nie zapali, ale jednak się zniszczy pod wpływem ognia. Wełna sprzedawana jest w wielkich rolkach, które później można ciąć na mniejsze kawałki. Zazwyczaj układa się wełnę pasami pionowymi, od szczytu dachu do podłogi. Kładzie się pasy jak najbliżej siebie, tak by nie tworzyły się przestrzenie wolne od izolacji. Tu powstawałyby mostki termiczne i ciepło uciekało z domu.

Wełna mineralna to doskonały materiał ociepleniowy i izolacyjny. Sprawdzi się wszędzie tam,, gdzie nie można używać styropianu. Jest także lepsza niż pianka poliuretanowa, co do której są wątpliwości, czy faktycznie jest taka trwała jak mówią producenci. Lepiej wybrać to co sprawdzone.