Warto wyczarterować jacht na południu Europy

Mój chłopak ukończył w ubiegłym roku kurs żeglarski i teraz ma możliwość samodzielnego pływania zarówno po jeziorach, jak i po morzach. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt w tym roku, wybierając się na jakiś ciekawy rejs. Ustaliliśmy jednak, że nie będzie to Polska. Ciągnie nas bowiem na południe Europy, gdzie jest malowniczo i ciepło.

Wakacje na jachcie w rejonach Grecji

czartery jachtów - grecjaPo uzyskaniu patentu żeglarskiego przez mojego chłopaka nie mieliśmy jeszcze okazji wspólnie wybrać się na jakiś wspólny rejs. W tym roku wybieramy się więc na wakacje na łódce. Postanowiliśmy wybrać jakieś ciepłe, atrakcyjne i malownicze miejsce, najlepiej na południu Europy. Jednym z moich marzeń było zwiedzenie Grecji. Tak więc padło na te rejony. Sprawdziliśmy jak wyglądają czartery jachtów – grecja, jak się okazało, jest jednym z najbardziej obleganych miejsc, jak chodzi o prywatnych właścicieli jachtów, na naszym kontynencie. Na okolicznych akwenach jest dość tłoczno w sezonie, a ten trwa dość długo, bo w przedziale od kwietnia do października. Duża ilość turystów nie jest jednak dla nas niczym strasznym. Lubimy poznawać ludzi, więc jak spotkamy kogoś ciekawego na innym jachcie, to na pewno chętnie nawiążemy znajomość. Wynajmujemy nieduży jacht, którym mamy zamiar dopłynąć do kilku ciekawych miejsc zarówno w samej Grecji, jak i na pobliskich wyspach. Pozwiedzamy, wypoczniemy na malowniczych plażach, zakosztujemy greckiej kuchni. Na pewno czeka nas mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Rejs po wyspach Greckich brzmiał do tej pory jak marzenie. W tym roku jednak realizujemy je wraz z moim chłopakiem. Ma on od roku patent żeglarski. Postanowiliśmy więc wyczarterować jacht w Grecji i przeżyć najlepsze do tej pory wakacje w życiu. Czeka nas przygoda w malowniczych zakątkach na południu Europy.