Walka z uzależnieniami behawioralnymi

Obecnie bardzo często spotyka się zjawisko jakim jest uzależnienie behawioralne. Wiele osób sobie zadaje pytanie co to takiego. Uzależniania behawioralne to nic innego jak uzależnienie od czynności, na przykład od hazardu, gier komputerowych, jedzenia, zakupów, czy nawet pracy. 

Rodzaje uzależnień behawioralnych

uzależnienia behawioralne krakówUzależnia behawioralne mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego. Mogą dotyczyć nawet nadmiernego zwracania uwagi na zdrową żywność, również uzależnienia od chodzenia na solarium, telefonu komórkowego i wiele innych rzeczy. Mimo wszystko są to uzależnia z którymi trzeba walczyć. Jeśli mowa o kwestii jaką są uzależnienia behawioralne Kraków jest miastem, gdzie znajduje się dużo psychologów oferujących swoją pomoc w walce z nimi. Uzależnienia behawioralne, jak i inne uzależnia przynoszą negatywne konsekwencje. W zależności od uzależnia jakie dotknęło daną osobę zalicza się problemy ze snem, problemy żołądkowe, zawroty głowy, nasilona nerwowość, a także nieumiejętność odpoczynku. Oczywiście te wszystkie powyżej wymienione konsekwencje dotyczą zdrowia. Natomiast jest wiele negatywnych skutków również w sferze społecznej. Między innymi obejmują one zaniedbywanie relacji z drugą osobą, a także izolowanie się od innych osób. Dlatego w momencie kiedy u kogoś bliskiego zauważymy pewne objawy uzależnienia obojętnie od czego należy zwrócić się o pomoc do psychologa czy nawet psychiatry.

Uzależnia behawioralne mogą okazać się niebezpieczne. Dlatego liczy się czas reakcji w momencie kiedy u kogoś zauważymy pewne negatywne reakcje i zbyt duże spędzanie czasu przed jedna czynnością bardzo regularnie. Kiedyś były znane uzależnia jedynie od zażywania pewnych substancji psychotropowych, obecnie coraz częściej słychać o uzależnieniach od czynności.