Użyteczność pojedynczego karnisza

 

Karnisze, jeśli chcemy, by w naszym wnętrzu pojawiła się firana lub zasłona, są nieodłącznym akcesorium, które umożliwia nam ich zawieszenie. Na rynku znajdziemy różne karnisze, które będą cechowały się wykonaniem z innego materiału, ale również istnieniem jednej lub dwóch belek, na których zawieszamy nasze zasłony i firany. W zależności od liczby belek wyróżniamy karnisze pojedyncze i podwójne.

Pojedynczy karnisz – rodzaje

karnisz metalowy pojedynczyJeśli chodzi o pojedyncze karnisze, przydają się one w chwili, kiedy chcemy, by w naszym pomieszczeniu wisiała wyłącznie firana lub wyłącznie zasłona. Z tego pierwszego rozwiązania korzystamy dość często, zwłaszcza wtedy, kiedy na oknie mamy zamontowane rolety, które spełniają zadania zasłon i są one nam zbędne. W sklepach z wyposażeniem domowym popularnie znajdziemy dwa typy karniszy pojedynczych, które różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Plastikowe karnisze pojedyncze najczęściej wykonywane są w kolorze białym i mocowane są do sufitu. Dzięki temu są one praktycznie niewidoczne w aranżacji naszego wnętrza. Jeśli zaś zależy nam na tym, by karnisz w wyraźny sposób współtworzył stylizację naszego pokoju, zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po karnisz metalowy pojedynczy. Karnisze metalowe wykonywane są w różnych stylach, dzięki czemu możemy nadać naszemu pomieszczeniu elegancji lub prostoty. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na prosty wzór karnisza, czy też wybierzemy, np. karnisz postarzany albo wyposażony w kute elementy.

Karnisze metalowe, w przeciwieństwie do plastikowych, mogą być mocowane nie tylko do sufitu, ale również, bardzo często do ścian. Ma to duży wpływ na estetykę naszego wnętrza. Z tego też względu wiele osób decyduje się na wykorzystanie karnisza metalowego, np. w domowym salonie, który ma cechować się elegancką stylizacją i urzekać naszych gości.