Urządzenia zapobiegające pożarom

Każdy budynek użytku publicznego musi posiadać instalację przeciwpożarową, ponieważ w innym przypadku budynek nie będzie mógł zostać oddany do użytku, bo nie będzie spełniać norm. Biorąc pod uwagę fakt, że z takiego budynku będzie korzystać duża ilość ludzi, to sam zdrowy rozsądek nakazuje nam montaż takiej instalacji. Ważne jest to aby rodzaj instalacji przeciwpożarowej był odpowiednio dobrany do wielkości i rodzaju budynku.

Automatyczna instalacja przeciwpożarowa

automatyczne kurtyny pożaroweSamodzielne gaszenie pożaru możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest stłumienie źródła ognia, tak aby pożar szybko ugasić, a drugim jest ograniczenie strat, które może spowodować ogień. Ten drugi etap ma miejsce wtedy, gdy nie jesteśmy wstanie sami zwalczyć ognia i powinniśmy ratować ludzi i zostawić gaszenie pożaru w rękach profesjonalistów ze straży pożarnej. Nawet jeśli sami nie ugasimy pożaru to do czasu przyjazdu straży pożarnej możemy starać się ograniczać rozprzestrzenianie się ognia, tak aby straty były możliwe małe. W tym celu będą nam potrzebne kurtyny pożarowe. Najlepszem wyborem będą automatyczne kurtyny pożarowe, które działają bez naszej ingerencji. W momencie, gdy specjalne czujniki wyczują dym, to kurtyny się otwierają, a tym samym ograniczają dostęp powietrza, a jak dobrze wiemy ogień nie może się palić bez tlenu. Dzięki temu straty będą dużo mniejsze. Zdarza się tak, że zostanie zniszczone tylko pomieszczenie, w którym wybuchł pożar.

Wybór takich kurtyn jest bardzo duży, więc nie będzie problemem dopasowanie rodzaju kurtyny, do rodzaju budynku, w którym ma zostać zamontowana. Ważne jest to, aby montaż kurtyn zostawić osobom, które się na tym znają, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że kurtyny nas nie zawiodą w kryzysowej sytuacji.