Trwałe i dobre jakościowo pierścionki

 

Niedługo wychodzę za mąż i ostatnio wraz z partnerem rozpoczęliśmy poszukiwania naszych ślubnych obrączek. Jestem bardzo podekscytowana wizją nadchodzącego ślubu, ale również mocno zestresowana, dlatego przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej, aby o nic nie martwić się na ostatnią chwilę. Pomysł na dekoracje miałam w głowie od dawna, ale nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad obrączkami.

Jak wybrać pierścionek na całe życie?

pierścionki tytanoweKiedyś byłam przekonana, że obrączki mogą być wykonane jedynie ze srebra lub złota. Są to metale szlachetne, które poza nabyciem wartości sentymentalnej, mają również dużą wartość materialną. Gdy okazało się, że mój przyszły mąż jest uczulony zarówno na srebro jak i na złoto, załamałam ręce. Musieliśmy znaleźć alternatywny materiał do naszych obrączek. Miłym zaskoczeniem było to, że w cale nie było to trudne. Podczas poszukiwań w Internecie natrafiłam na pierścionki tytanowe, które są hipoalergiczne. Tytan jako materiał jest odpowiedni dla alergików i co więcej dzięki małej wadze nadaje się idealnie dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do noszenia cięższej biżuterii. Mimo lekkości tytan charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na rdzewienie, więc można go nosić praktycznie cały czas. Co więcej nie będę miała problemu z dopasowaniem pozostałej biżuterii do obrączki, ponieważ tytan komponuje się ładnie zarówno ze srebrem jak i złotem. Jedyny mankamentem może być to, że pierścionek tytanowy będzie ciemny, ale dla nas akurat nie stanowiło to żadnego problemu, a moją obrączkę wybrałam z małymi zdobiącymi diamencikami dla rozjaśnienia i połysku.

Nawet jeżeli żadne z Was nie jest uczulone, polecam rozważyć obrączki tytanowe chociażby z uwagi na ich oryginalny kolor i wysoką trwałość materiału. Miłym zaskoczeniem okazała się cena tytanu, która jest dużo niższa od ceny złota. Moje koleżanki mężatki na początku zawsze narzekały, że nie mogą się przyzwyczaić do noszenia obrączki, która jest dosyć ciężka, więc liczę, że mnie ten problem nie dotknie.