Technikum odzieżowe i spełnianie moich marzeń z maszynami juki

Moje koleżanki zawsze marzyły o tym, aby pracować w wielkich firmach, pójść na ekonomię i w ogóle. Ja nie chciałam być kobietą biznesu, wolałam życie spędzić lekko i przyjemnie. Zawsze podobało mi się szycie i może jakaś własna pracownia krawiecka zostanie przeze mnie otworzona, kto wie.

Maszyny juki i moja przyszłość

maszyny jukiPoszłam zatem do technikum odzieżowego, żeby pojąc, jak działają maszyny domowe, co do czego trzeba podłączyć, i jak szyć, aby wyszło mi coś efektownego. Na początku nauki było trochę nudno, bo zaczęło się od samej teorii i nauki ściegów. Później na sali wylądowały rzetelnie wykonywane maszyny juki, i każda z uczennic musiała uszyć jakiś mundurki szkolne. No ale zawsze coś, chociaż mogłam się wykazać i stworzyć swoje pierwsze ubranie. Musiałam być bardzo uważna, bo ta maszyna juki jest bardzo precyzyjna i delikatna. Jakbym chociaż o kawałek przesunęła materiał, to wyszłoby mi krzywo, dlatego oznaczyłam sobie miejsca, w których mam dokonać zszycia materiału. Chciałam, aby nauczycielka mnie zauważyła, i doceniła. Zależało mi na tym, aby ludziom podobały się moje prace, abym sama poczuła, że nadaję się do tego. Bo przecież szycie to moja pasja, ale niekoniecznie może mi to wychodzić. Dlatego starałam się ze wszystkich sił i nawet maszyna domowa znalazła miejsce w moim domu. Mama mi ją podarowała, bo kupiła za grosze od jakiejś koleżanki, żebym sobie mogła ćwiczyć w domu. Byłam taka szczęśliwa, że mogę próbować swoich sił nawet w domu. Byłam pewna, że teraz mi się uda, i że w końcu znajdę coś, do czego będę się nadawała, a ludzie będą nosili moje ubrania. Każda maszyna działa podobnie, ta od mamy trochę różniła się od tej w szkole, ale jakoś dałam sobie z nią radę.

Miałam nadzieję, że niedługo będzie czas odbycia praktyk w jakichś pracowniach i wtedy już zupełnie rozwinę swoje skrzydła. To wspaniałe, jak człowiek wie, co chce robić w życiu, i może połączyć pracę z hobby. Bo przecież właśnie o to chodzi, aby połączyć zainteresowanie z pracą.