Tanie części zamienne do samochodu

Naprawa samochodów wymagała stałego dostępu do potrzebnych podzespołów, choć częściej niż rzadziej okazywało się, iż zakup podzespołów od autoryzowanych sprzedawców był zwyczajnie nieopłacalny. Alternatywą były oczywiście giełdy samochodowe, choć jakość części pochodzących z takowych była często dość wątpliwa.

Części zamienne z samochodów powypadkowych

części samochodowe świętokrzyskieNa możliwość zakupienia części od firmy zajmującej się złomowaniem samochodów trafiliśmy niemal przypadkiem, gdyż na takową możliwość nakierował nas jeden z klientów, który sam zaopatrywał się w podzespoły właśnie w jednej z takowych firm. Firmy złomujące samochody bowiem bardzo często oferowały części samochodowe świętokrzyskie. Były to podzespoły pochodzące z kasowanych samochodów, najczęściej powypadkowych, więc zdarzało się że były to części fabrycznie nowe, prawie nieużywane, choć ceny jakie serwisy nakładały były o wiele niższe niż ceny sklepowe. Wybór części oczywiście różnił się między firmami, a oferta była dość zmienna, aczkolwiek do najpopularniejszych modeli pojazdów można było znaleźć niemal dowolne podzespoły prawie od ręki. Po kilku bardzo trudnych zleceniach, do których musieliśmy zdobyć najbardziej podstawowe podzespoły niemal natychmiast, zdecydowaliśmy się nawiązać stałą współpracę z firmą kasacyjną, co poskutkowało stałym dostępem do wszelkich części samochodowych jakie były nam w danym momencie potrzebne, po bardzo atrakcyjnych cenach, w zamian za możliwość tańszego serwisowania pojazdów firmy.

Była to bardzo korzystna dla nas umowa, gdyż części potrzebne nam były zawsze. Duży zapas umożliwiał bardzo szybkie i przede wszystkim tanie wykonywanie wszelkich, nawet najbardziej ekstensywnych napraw bez konieczności przestojów czy sprowadzania podzespołów bezpośrednio od producenta.