Szelki typu guard alternatywą dla smyczy

Kiedy jesteśmy w ciągłym ruchu, zawsze w biegu, często myślimy o tym, co będziemy robić, kiedy wrócimy już spokojnie do domu. I tu nie jedna osoba pomyśli na pewno – wrócę do mojego kochanego czworonoga! Tak jest. Zwierzęta znaczą w naszym życiu bardzo dużo, troszczymy się o nie, a one nam w zamian dają bezwarunkową miłość. 

W szelkach guard bezpieczniej i wygodniej

szelki guardO nasze czworonożne pociechy troszczymy się na wiele sposobów – staramy się, aby dobrze się odżywiały, zapewniamy im schronienie i codzienną dawkę ruchu, aby były zdrowe. Oczywiście można tu też dodać, że zawsze mają dużą porcję pieszczot i zabawy, no bo kto by się takiemu oparł żeby chociaż nie pogłaskać albo podrapać za uszkiem. Ważną kwestią jest zdrowie naszego pupila. Niech będzie nim pies. Kiedy wybieramy się z nim na spacer, zabieramy smycz, żeby nigdzie nam nie uciekł i nie przysporzył kłopotów. Jest to dobre rozwiązanie, jednak coraz częściej widuje się psy w szelkach. Brzmi to śmiesznie, jednak to prawda. Ludzie powoli odchodzą od tradycyjnej smyczy, ponieważ szelki guard są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia psa. Kiedy pies szarpie się na smyczy, to obroża może boleśnie wpijać się w szyję, natomiast kiedy ma założone szelki, nie jest to dla niego w żądnym stopniu bolesne. Przy pierwszym użyciu pojawia się pytanie – kurczę, jak je założyć? To bardzo proste! Takie szelki składają się najczęściej z dwóch obręczy i dwóch pasków, które są zaopatrzone w klamry. Można je także bardzo łatwo regulować, aby dostosować ich rozmiar do gabarytów psa. Są bardzo proste w użyciu.

Decydując się na takie szelki, przede wszystkim kierujemy się wygodą i troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszego pupila. Dla nas zwierzęta są jak dzieci lub bliscy – chcemy dla nich jak najlepiej, dlatego właśnie nie oszczędzajmy na naszych czworonożnych pociechach, ponieważ dają nam bardzo dużo radości.