Sprawny holter EKG

Nasze serce pracuje nieustannie w ciągu całego naszego życia. Mięsień ten jest codziennie narażony na różne nadwyrężenia, co może skutkować niekiedy chorobami układu krążenia. Specjaliści często zalecają swoim pacjentom badanie poprzez holter EKG. Warto wiedzieć, na czym ono polega i czy trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Na czym polega badanie przez holter EKG?

holter ekg krakówNiektóre badania zalecane są przez lekarzy. Każdy pacjent powinien się do nich bezwzględnie dostosować. W końcu diagnostyka chorób jest niezmiernie ważna. Warto wiedzieć, że coraz więcej osób musi korzystać z wizyt u kardiologa. Taki specjalista zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób serca. Wspomniany narząd jest zdecydowanie jednym z najważniejszych w ciele każdego z nas. Dlatego wymaga kontroli przez lekarza, szczególnie jeśli pacjent jest w starszym wieku. Przy zaburzeniach rytmu serca, często wskazany jest holter EKG Kraków jest jednym z miast, gdzie takie badanie jest często wykonywane w poszczególnych placówkach medycznych. Polega ono na monitorowaniu pracy serca, zazwyczaj przez całą dobę. Samo badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne, aby przed wizytą wykąpać się i nie stosować żadnych kosmetyków do ciała. W czasie badania nie należy się myć, ponieważ woda może uszkodzić urządzenie, jak i elektrody, które zostają przyklejone do ciała. Rejestracja pracy serca w czasie badania jest naprawdę dokładna. Ważne, aby wykonywać codzienne, rutynowe czynności.

Wizyty u lekarzy są czasami naprawdę konieczne. W dzisiejszych czasach ludzie często udają się do kardiologa, jeśli zaobserwują częste zaburzenia rytmu serca. W większości przypadków lekarz zleca badanie poprzez holter EKG. Wtedy następuje monitorowanie pracy serca przez określony czas. Dzięki temu, lekarz może postawić właściwą diagnozę.