Specjalistyczne produkty offshore

Elementy konstrukcji stalowych, które są stosowane na wszelkiego rodzaju platformach wiertniczych i okrętach, muszą być produkowane z konkretnych materiałów, odpornych na warunki pogodowe, panujące na pełnym morzu. Produkcję tego typu elementów wykonują firmy, które mają w swojej ofercie cały wachlarz produktów, niezbędnych do postawienia konstrukcji na pełnym morzu, a także do budowy okrętów.

Najważniejsze przykłady konstrukcji offshore

konstrukcje offshoroweElementy konstrukcji platform wiertniczych to na przykład konstrukcje stalowe, które są kluczowym elementy nośnym całej platformy. Tego typu konstrukcje offshorowe odpowiadają zatem za bezpieczeństwo całego wydobycia, a także stabilność konstrukcji. Kluczowymi konstrukcjami używanymi na pełnym morzu są także elementy maszyn, które są niezbędne do napędzania procesów wydobycia, lub być elementami innego systemu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania całej platformy. Jednak elementy offshorowe to nie tylko wysokiej klasy elementy dla platform, ale także konstrukcji okrętowych. Wiele tego typu wyrobów ze stali staje się potem ważną częścią składową sekcji okrętowych. Do najważniejszych wyrobów stalowych dla okrętów zaliczymy części kadłubów i nadbudówek, a także mniejsze elementy, takie jak konstrukcje pokładów, rampy, luki i włazy. Wszystkie te elementy są produkowane na zamówienie, i mogą być wysyłane do klientów na całym świecie.

Ważną częścią transakcji kupna i sprzedaży elementów konstrukcyjnych jest doradztwo. W tej branży bezpieczeństwo jest rzeczą kluczową, co oznacza, iż klient musi otrzymać nie tylko jak najwyższej jakości towar, ale także być pewnym, iż jego potrzeby w zakresie nabycia elementów są spełnione w stu procentach. Temu służy profesjonalne doradztwo przedprojektowe.