Skuteczne metody odstraszania gołębi

W życiu każdego nowego właściciela mieszkania pojawia się moment, kiedy w jego „idealnym gniazdku, w którym kompletnie nic by nie zmienił” zaczynają pojawiać się pewne niedogodności. Drzwi od łazienki skrzypią, z kranu w kuchni kapie woda, sąsiad powyżej zdecydowanie zbyt często szura krzesłami, woda w kaloryferach tak głośno płynie, a gołębie na parapecie tak potwornie tupią!

Jak więc odstraszyć te tupiące gołębie?

odstraszanie gołębi - metody

Na przeciw wszelkim zagwozdkom, wychodzi Internet. To jest właśnie miejsce, gdzie wszyscy internauci dzielą się swoimi autorskimi sposobami na radzenie sobie ze wszelkiej maści problemami. Parę minut poszukiwań i trafić można na ten temat, który nas najbardziej interesuje. Wątek na forum o zdecydowanie niewinnie brzmiącym tytule – odstraszanie gołębi – metody. Znaleźć tu można sposoby znane nam od dawna, jak montowanie na parapetach kolców mających uniemożliwić gołębiom wylądowanie czy przywiązywanie do okna reklamówki, która łopocząc na wietrze skutecznie odstrasza te ptaki. Natknąć się jednak można na całkiem oryginalne pomysły. Jednym z nich było na przykład zastosowanie czujnika ruchu, który uruchamiał spryskiwacze z wodą. Zdecydowanie zmniejszyło to chęć gołębi do siadania na parapecie. Najciekawszą metodą było jednak zastosowanie żyłki, która rozciągnięta nad parapetem, utrudniała ptakom dostęp do tego miejsca, będąc jednocześnie niewidoczną dla ludzi i niepsującą wyglądu okna.

Metod na odstraszenie gołębi jest mnóstwo. Od tych domowych, aż do profesjonalnych firm, zajmujących się tym zadaniem. Wystarczy tylko poszukać, a zastosowanie metody i u nas może przynieść oczekiwane rezultaty. Zostanie już tylko wtedy uciszenie sąsiada i kaloryferów, i możemy dalej spokojnie mieszkać w naszym wymarzonym mieszkaniu.