Skąd się bierze cena specjalistycznych krzeseł?

Wiele osób zastanawia się – skąd bierze się przesadzona czasem cena towarów, które powinny być znacznie tańsze? Otóż nie zawsze jest tak, że czym taniej da się coś wyprodukować tym taniej można to sprzedawać.

Krzesła nowy styl są poszukiwane

krzesła nowy stylCzym bardziej wyspecjalizowane urządzenia i sprzęt, tym bardziej cena będzie wyższa nawet jeśli koszty produkcji są niskie. Przedstawię to na przykładzie krzeseł. Jeśli chodzi o krzesła, to większość z nich jest tania – jest to produkt, który schodzi raczej szybko. Jeśli weźmiemy na tapetę krzesła takie jak nowy styl, to będzie na nie bardzo duże zapotrzebowanie – każde biuro, szpital, szkoła może zamówić coś takiego. Jeśli każde krzesło ma w cenie małą prowizję, to jest ono tanie, a jednocześnie sklep, który je sprzedaje może się spokojnie z tej prowizji utrzymać. Jeśli chodzi o krzesła typu werek, to wciąż są one popularne, ale nie aż tak jak te z kategorii nowy styl. Krzesła werek, jako, że potrzebują więcej czasu by zejść z półek sklepowych muszą mieć też wyższą prowizję. Analogicznie krzesła worker, które najrzadziej są sprzedawane spośród wszystkich wyżej wymienionych będą musiały mieć najwyższą prowizję ze wszystkich – w końcu zysk dla sklepu będzie się pojawiał jedynie raz w miesiącu gdy ktoś kupi jedną sztukę, a to jest właśnie jedyne źródło dochodów, z którego sklep musi się utrzymać. Wózki osiatkowane też teoretycznie mogłyby być znacznie tańsze, ale z prowizji sprzedażowej musi się utrzymać cały sklep. W związku z tym musi być ona wysoka – tak samo jak krzeseł worker nikt na co dzień nie będzie kupować wózków osiatkowanych. Warto jest o tym pamiętać zamiast obrażać się na rzekomą zmowę cenową, przez które niektóre towary są droższe niż powinny.

Przy obecnej konkurencji na rynku można być więcej niż pewnym, że rzecz którą kupujemy, jest za taką cenę, że ciężko będzie znaleźć coś taniej.

Więcej na http://www.inter-technik.pl