Rozwój ubezpieczeń w Szczecinie

Spotkania po latach zawsze są bardzo dobrą okazję do wymiany poglądów i dyskusji na temat zmian, jakie zaszły od ostatniego spotkania. Sam miałem możliwość wzięcia udziału w spotkaniu mojej klasy z podstawówki. Ku mojej radości frekwencja była naprawdę wysoka pomimo, że nie widzieliśmy się od przeszło trzydziestu lat. 

Zmiany w dostępności ubezpieczeń

ubezpieczenia w szczecinieWiększość z nas wyjechała na studia do innych miast i rzadko wracała w rodzinne strony, dlatego nie mogliśmy wyjść z podziwu nad tym, jak wiele zmieniło się w mieście. Jako pracownik branży ubezpieczeniowej szczególnie zachwyciło mnie to, jak bardzo rozwinęły się ubezpieczenia w Szczecinie przez te wszystkie lata. Kiedy wyjeżdżałem razem z rodziną do Warszawy zdałem sobie sprawę, jak bardzo dostęp do wielu rodzajów usług i oferty różnych firm był w Szczecinie ograniczony względem stolicy. Teraz okazało się, że dystans ten uległ zdecydowanemu skróceniu, a mieszkańcy miasta mają dostęp do niemal pełnej oferty wszystkich ubezpieczycieli funkcjonujących na rynku. Co więcej, świadomość ubezpieczeniowa nie ogranicza się tutaj tylko do podstawowych rodzajów ubezpieczeń, czyli tych dotyczących mieszkań i samochodów. Oferta dostępna na wyciągnięcie ręki jest zdecydowanie bardziej bogata, a i ludzie chętniej korzystają z możliwości zabezpieczenia siebie, swojej rodziny oraz zgromadzonego majątku. Ci koledzy, którzy założyli swoje firmy zaskoczyli mnie z kolei swoją wiedzą na temat ubezpieczeń dedykowanych przedsiębiorcom.

Postęp jest nieunikniony, a dzięki środkom masowego przekazu i łatwością dostępu do informacji efekt globalizacji możemy zaobserwować także w skali mikro, a konkretnie jako standaryzację dostępu do usług w ramach różnych obszarów jednego kraju. Tak jest też w Polsce, gdzie różnice pomiędzy Polską A i B są już coraz mniej zauważalne.