Rodzaje bram garażowych

Wiele osób zastanawia się która brama garażowa jest najlepsza, ponieważ producenci oferują nam wybór różnych rodzajów. Bramy do garażu przede wszystkim różnią się od siebie budową, a także odpowiednim systemem otwierania i zamykania. Producenci oferują nam bramy uchylne oraz segmentowe, a także rolowane.

Jaką bramę najlepiej zamontować w garażu?

montaż bram garażowych WarszawaBramy uchylne są najpopularniejszymi bramami, które wybierane są przez klientów indywidualnych, ale także przez przedsiębiorców. Do takiej bramy potrzebne jest nam jednak miejsce, ponieważ jej dolna część będzie wysuwała się do przodu. Dlatego, kiedy mamy niewielki przejazd to nie możemy wybrać tego rodzaju bramy. Możemy również wybrać bramy segmentowe, które są znacznie lepsze, ponieważ nie zajmują dużo przestrzeni przy otwieraniu ani zamykaniu. Są więc idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie podjazd jest bardzo krótki. Najczęściej montuje je w garażach, które wychodzą bezpośrednio na ulicę. Bramy segmentowe są znacznie szczelniejsze od bramy uchylnych i warto je montować tam, gdzie garaż ma być dodatkowo ogrzewany. Na rynku znajdziemy również bramy rolowane, które działają jak rolety okienne i zajmują najmniej miejsca spośród wszystkich dostępnych bram garażowych. W ofercie profesjonalne firmy znajdziemy również fachowców, którzy wykonują od wielu lat montaż bram garażowych Warszawa to miejsce, gdzie możemy zakupić również bramy otwierane na boki, które są najstarszym typem bram.

Bramy garażowe są bardzo wygodne w eksploatacji i najlepiej jest zakupić bramę rolowaną, która od razu ma w zestawie napęd elektryczny. Jeżeli więc posiadamy garaż w miejscu, gdzie nie ma zbyt dużej przestrzeni to najlepszym wyborem będzie brama rolowana. Brama ta świetnie również spełnia swojej funkcji jako antywłamaniowa.