Regały metalowe się zawaliły

Prowadzenie osiedlowego sklepu spożywczego jest we współczesnym świecie bardzo trudne. Dookoła jest pełno supermarketów, które oferują dużo korzystniejsze ceny, mają więcej produktów, zatrudniają więcej osób, więc mogą podawać towar szybciej i sprawniej.

Regały metalowe nie są stabilne

http://www.ktd.gda.pl/oferta/magazyny/21Jeśli ma się do wyboru kupić coś drożej albo przejść się parę metrów dalej to wiadomo, że większość osób wybierze nieco dłużysz spacer. Staram się jak mogę, żeby zachęcić klientów do przychodzenia do mojego sklepiku, ale nie jest to łatwe. Półki sklepowe nie uginają się pod ciężarem towaru, a nie mogę zagwarantować niższych cen, bo wtedy nie będzie to dla mnie opłacalne. Postanowiłam rozszerzyć swój asortyment. Na zapleczu miałam niewykorzystywane regały metalowe, więc produkty na pewno się tam pomieszczą, a wymiana kilku regałów sklepowych to nie będzie problem. Miałam nadzieję, że szerszy wybór produktów przyciągnie nowych klientów. Być może by tak było, gdyby moje nowe otwarcie z większym asortymentem doszło do skutku, a nie zostało zatrzymane przez systemy regałów sklepowych. Do tej pory nigdy z regałami nie miałam problemu, tyle towaru zawsze się bez problemu utrzymywało. Nie przewidziałam, że przywiozłam dużo cięższych rzeczy, takich jak słoiki z przetworami, dżemy, więcej mąki i cukru, a także zgrzewki z napojami z butelkach i puszkach. Regały mago zawsze się u mnie świetnie sprawdzały, więc nie zakładałam, że coś złego może się stać. Poustawiałam cały towar na półkach, odeszłam kilka kroków, żeby zobaczyć czy wszystko dobrze wygląda, a potem poszłam do magazynu, żeby donieść resztę rzeczy. W tym momencie usłyszałam głośny huk. Wybiegłam zobaczyć co się stało i zobaczyłam rozbite słoiki, porozrzucane butelki po podłodze i walające się wszędzie opakowania po suchych produktach.

Moje półki sklepowe nie wytrzymały obciążenia nowych produktów i się zawaliły. Zamiast wielkiego otwarcia miałam wielkie sprzątanie. Następnym razem zaopatrzę się w lepsze regały mago, a nie kupie byle jakie systemy regałów sklepowych.