Psychiatra dziecięcy potrzebny w leczeniu bulimii

 

Zaburzenia odżywiania należą do jednym z najczęstszych problemów psychicznych współczesnych nastolatek. Pogoń za byciem ideałem i nacisk społeczeństwa sprawiają, że młode dziewczyny torturują się głodówkami, a potem chorują na bulimię bądź anoreksję. Niestety, coraz młodsze dziewczęta doznają tego problemu.

Niezbędna konsultacja psychiatryczna w zaburzeniach odżywiania

lekarze psychiatrzy dla dzieci w WarszawieRodzic, który zauważa pierwsze objawy choroby, jaką jest bulimia lub anoreksja, niezwłocznie powinien zareagować. Oprócz tego, że trzeba poddać dziecko niezbędnym badaniom krwi i nie tylko, to również pomocna okazuje się być konsultacja psychiatryczna. Zgodnie trzeba powiedzieć, że nie jest to zaburzenie fizyczne, tylko psychiczne mające wpływ na całość organizmu. Do tego niezbędni są lekarze psychiatrzy dla dzieci w Warszawie, którzy są wyspecjalizowani w tego typu leczeniu chorób. Istnieją dwa rodzaje leczeń: albo zachowawcza albo kliniczna. W przypadku zaawansowanej choroby młody pacjent nadaje się tylko do leczenia w szpitalu. Tam lekarze psychiatrzy mają pacjenta na oku i oceniają na bieżąco stan jego zdrowia. Dla jego dobra dozują mu środki farmakologiczne oraz wspomagają podczas regulacji żywienia. Taka terapia jest bardzo długa, ale musi być skuteczna po to, aby uratować życie młodego człowieka. Każdy psychiatra zajmujący się zaburzeniami odżywiania powinien być empatyczny w stosunku do swojego pacjenta, aby nabrało ono do niego zaufania.

W leczeniu bulimii i anoreksji wsparcie jest bardzo ważne. Nie można przechodzić obok tego obojętnie, tylko od razu należy zgłosić się do poradni psychologicznej bądź też psychiatrycznej nawet, jeśli mamy do dyspozycji poradnię prywatną. Nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie dziecka, a lekarz psychiatra w tym przypadku to konieczność.