Przygotowuję makiety architektoniczne

Pracuję w firmie zajmującej się projektowaniem domów, choć sama nie jestem architektem z wykształcenia i nie mam zielonego pojęcia o budownictwie. Skończyłam kierunek rzeźbiarski na Akademii Sztuk Pięknych, a hobbystycznie zajmowałam się budowaniem makiet z drewna.

Makiety to dobry biznes.

Makieta architektonicznaLubiłam bawić się tym materiałem, sama robiłam z niego wiele przedmiotów i ozdób do swojego domu, takie jak ramki na zdjęcia, miski na owoce, łyżki do gotowania, które nie rysują patelni teflonowych, czy drewniane stołki. Makiety były dla mnie zajęciem dodatkowym i nie sądziłam, że kiedykolwiek staną się moją pracą, z której będę mogła się utrzymać. Kiedy jednak zobaczyła ofertę pracy z biura projektowego w którym teraz pracuję, mówiąca, że szukają kogoś kot umie robić modele domow, to bez wahania się zgłosiłam. Nie wiedziałam jak wygląda rynek tworzenia takich rzeczy, ale skoro szukają kogoś na pół etatu to chyba jest na to zapotrzebowanie. Makiety architektoniczne nie były dla mnie wyzwaniem, ponieważ od wielu alt takowe budowałam. Może nie były to gotyckie katedry, czy greckie świątynie, ale modele domow, kościołów, mostów, czy ulic nie były dla mnie trudne. Takie makiety da się z powodzeniem stworzyć w tydzień, oczywiście wszystko dopracowane i najwyższej jakości. Odwzorowanie takich domów jest bardzo ważne, ponieważ mają one służyć jako wizualizacja projektu. Na papierze wszystko wygląda inaczej, nie widzimy tego, że skośne ściany na poddaszu sprawią, że ciężko byłoby wstawić tam jakąkolwiek szafę czy łózko, a korytarz jest tak wąski, że lepiej jest mieć wnękę na garderobę, niż upychać w holu szafę zabudowaną z drzwiami przesuwanymi.

Poza tym, dobrze wykonane modele domow sugerują klientom, że nasza firma jest bardzo solidna i ich domy będą tak samo piękne i solidne, jak nasze makiety architektoniczne.