Przelotki i akcesoria do siatki ogrodzeniowej

Siatki ogrodzeniowe są jednym z najbardziej popularnych i najtrwalszych materiałów, z którego można budować przeróżne ogrodzenia. Odznaczają się elastycznością, lekkością, a także prostotą montażu. Jednak aby zamontować daną siatkę i stworzyć ogrodzenie, potrzebne są specjalne akcesoria, które są oferowane w punktach sprzedaży materiałów ogrodniczych oraz marketach budowlanych.

Przelotka, obejma i inne akcesoria do siatek

Przelotka do siatkiAby w prawidłowy sposób zamontować siatkę, niezbędne są małe, lecz niezwykle ważne akcesoria. Jednym z nich są specjalna przelotka do siatki ogrodzeniowej, która umożliwia zamocowanie drutu siatki w odpowiednim miejscu. Przelotki są najczęściej skręcane za pomocą śrub krzyżakowych lub płaskich, dzięki czemu są niezwykle solidnie zamontowane, co wpływa na sztywność całego ogrodzenia. Równie ważnym elementem ogrodzenia z siatki są specjalne obejmy. Pełnią one różne funkcje, a dzięki ich budowie możliwe jest na przykład skręcenie siatki ze słupkiem ogrodzeniowym. Następnym niezwykle ważnym elementem siatek ogrodzeniowych są tak zwane napinacze. Dzięki ich budowie oraz działaniu siatka ogrodzeniowa nie jest luźna, a co za tym idzie całe ogrodzenie, jest sztywne i w małym stopniu podatne na wszelkiego rodzaju wygięcia. Ogrodzenie zbudowane z siatki musi być w bardzo dobry sposób naciągnięte właśnie za pomocą metalowych napinaczy, który posiadają kołki napinające.

Istnieją także pręty napinające siatki ogrodzeniowe, które spełniają podobną funkcję co napinacze. Obok elementów napinających, spotkamy się także ze specjalnymi drutami naciągowymi, które spełniają swoją funkcję w równym stopniu co napinacze. Dzięki nim cały system rozciągania i naprężania siatki działa efektywnie, a ogrodzenie może służyć nam przez długie lata.