Prywatne placówki do leczenia uzależnień

Na mapie Polski znaleźć można wiele placówek, do których mogą zgłosić się osoby, które borykają się z uzależnieniami, przez które obserwują zatracenie samokontroli i rozpad życia prywatnego czy zawodowego. Są one dość ukryte – położone są w miejscowościach na uboczu z dala od wielkich miast. Jeżeli nie możemy skorzystać z leczenia na nfz, możemy zgłosić się do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień.

Kto może leczyć się w prywatnym ośrodku?

prywatny ośrodek leczenia uzależnieńOśrodki zajmujące się rekonwalescencją osób uzależnionych, przyjmują pod swoją opiekę nie tylko osoby uzależnione od środków psychotropowych czy od alkoholu, ale także od innych nałogów – hazardu czy seksu. Jeżeli nie możemy uzyskać świadczenia na NFZ, możemy wtedy zgłosić się do takiego ośrodka. Czas pobytu dla każdego ustalany jest indywidualnie, jednakże zwykle waha się on od kilku tygodni do nawet wielu miesięcy. Terapia oparta jest na konsultacjach z terapeutami i na terapii grupowej. Niektóre osoby chore, szczególnie te którym ledwo udało się wygrać batalię z narkotykami, w późniejszym etapie oddelegowane zostają do innych ośrodków po leczeniu. Najlepszym bodźcem do zmiany staje się jednak odizolowanie chorego od jego środowiska. Kiedy odizolujemy się innych, większa jest szansa na to, że nabierzemy odpowiedniego dystansu, a nasza psychika będzie wolna od bodźców, przez które sięgaliśmy po używki. Dodatkowo ośrodki takie jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień położone są w malowniczych okolicach, tak żeby zapewnić pacjentom komfort podczas rekonwalescencji. Do każdego pacjenta dobierana jest odpowiednia metoda terapeutyczna. Taki ośrodek powinien zapewnić nam także wsparcie po odbytym odwyku – na przykład kierując nas na terapie grupowe. Każdy z pacjentów dostaje swoje miejsce do spania i swoje obowiązki – tak by poczuć się swobodnie, a jednocześnie mieć zajęty cały czas.

Prywatne placówki leczenia uzależnień dostępne są na terenie całej Polski. Możemy się tam zgłosić sami albo możemy zawieść tam osobę bliską, o którą się martwimy. Z pomocą psychoterapii indywidualnej i grupowej mamy szansę tam wyjść na prostą i odzyskać panowanie nad własnym życiem.