Promiennik ogrzeje jesienne wieczory

Wieczory spędzone z lampką wina na tarasie, lub spotkania w gronie znajomych przy wspólnym stole na świeżym powietrzu to coś, z czym żegnamy się z żalem, gdy nadchodzi jesień. Jednak sezon tarasowy można sobie przedłużyć, jeśli tylko zadbamy o ocieplenie tego miejsca. Urządzenia grzewcze do użytku zewnętrznego, zwane promiennikami, to doskonały sposób na przedłużenie lata na balkonie.

Rozgrzej atmosferę z promiennikiem

promienniki gazoweZamiast schodzić z tarasu z każdym chłodniejszym podmuchem wiatru, warto zainwestować w promiennik ciepła, który pozwoli nam spędzać na zewnątrz długie jesienne wieczory w komfortowej atmosferze. Zarówno promienniki gazowe, jak i elektryczne znajdą swoich zwolenników wśród miłośników spędzania czasu na zewnątrz. Z końcem lata ciężko jest się nam pożegnać z możliwością przesiadywania na tarasie do późnych godzin nocnych. Promienniki gazowe doskonale poradzą sobie z tym problemem. Odczuwane podczas pracy promiennika ciepło jest bardzo przyjemne, porównywalne z działaniem promieni słonecznych. Samo urządzenie można postawić w najbardziej dogodnym  miejscu, dzięki temu, że jest niezależne od źródła prądu. Jest to dużym ułatwieniem, szczególnie jeśli na tarasie nie posiadamy gniazdek, lub też są one oddalone od miejsca docelowego ustawienia promiennika. Urządzenie zasilane jest gazem z butli, która ukryta jest w obudowie, a wszystko wygląda elegancko i schludnie. W niektórych modelach istnieje możliwość regulacji zaworu gazu, dzięki czemu promiennik grzeje bardziej lub mniej. Jeśli natomiast wolimy modele kompaktowe przeznaczone na niewielką przestrzeń, warto rozejrzeć się za promiennikiem elektrycznym naściennym. Ma on postać płaskiego panelu, który zawieszamy bezpośrednio na ścianie.

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników przeznaczone są modele wzbogacone o różne udogodnienia. Jednym z nich może być wbudowane dodatkowo oświetlenie, dzięki czemu zyskujemy grzejącą nas lampę. Jeszcze bardziej zaawansowane modele posiadają nawet wbudowany głośnik i możliwość odtwarzania muzyki, jednak to najwyższa półka cenowa.