Projektowanie ogrodu dla klienta

Pracuję jako projektantka ogrodów od pięciu lat. Mam już zatem wyrobioną renomę i klientów, którzy mi ufają. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ w branży usługowej nie ma nic lepszego niż pozytywna opinia klientów. Ciężko na nią pracowałam, ale udało się mi utrzymywać jedynie z tworzenia projektów terenów zielonych.

Ozdobne trawy na rabatkę

rajgras wyniosły hurtMoj ostatni klient był dosyć wymagający, ponieważ nie wiedział czego chciał. Tacy są najgorsi, ponieważ trzeba przedstawić im różne projekty, a oni i tak będą grymasić i znać się lepiej. W końcu jednak udało mi się wykonać taki projekt, który mu odpowiadał. Dobrym wyborem był na pewno rajgras wyniosły hurt. Jest to gatunek wysokiej trawy ozdobnej, bardzo atrakcyjny. Idealnie nadaje się dla osób które chcą mieć coś ciekawego na ogrodzie, a jednocześnie nie lubia się tym zajmować, podlewać i przycinac. Trawa się też bardzo rozrasta i sama sieje dookoła. Rajgras to nie jedyna odmiana trawy ozdobnej, ale ta była akurat dostępna w hurcie, a klientowi się spodobała. Poza trawami dekoracyjnymi wybrałam także bukszpan na żywopłot. Wygląda on zdecydowanie lepiej niż zwykła tuja, nie jest trująca jak bluszcz. Będzie na działce dużo trawy, a także rabatki kwiatowe. Z kwiatów wybrałam te, które takzę nie sprawiają problemów i sadzone są z cebulek, które potem się wykopuje i na następny rok znowu sadzi. Są to na przykład takie rośliny jak miechunka, dalie, czy tulipany. Te ostatnie szczególnie spodobały się klientowi bo są dostępne w wielu kolorach.

Poza samymi roślinami projektowałam także system podlewania ogrodu, dodałam lampki solarne, brukowe ścieżki i miejsce na taras. Nie był to bardzo wymagający projekt, ale najważniejsze jest to, że kleint był zadowolony i ogród mu się spodobał. To najlepsza ocena dla projektanta.