Projektowanie ogrodów wiosną i latem

Wiosna do okres w którym przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rośliny w naszym ogrodzie. To najlepszy czas na zakładanie ogrodów, sadzenie roślin, tworzenia oczka wodnego, czy oczywiście wiosennych porządków.

Projektowanie ogrodów i ochrona przed złą pogodą

projektowanie ogrodówJakie prace czekają nas wiosną i latem? Przede wszystkim musimy zacząć od zdjęcia osłonek, którymi przykryliśmy nasze rośliny na zimę. Potem musimy obejrzeć wszystkie z nich i ocenić jak wyglądają. Rośliny, które nie przetrwały, są chore, mają uschnięte konary i liście trzeba usunąć lub przyciąć, by infekcja nie rozprzestrzeniła się na resztę roślin. Poza tym, pielęgnacja ogrodów to także dosadzanie nowych roślin. Większość z nich należy posadzić w okresie od marca do maja, bo wtedy robi się coraz cieplej, rośliny już nie zmarzną od przymrozków, ale nie zostaną zasadzone w okresie największych upałów, gdzie sucha ziemia mogłaby im uniemożliwić wzrost prawidłowy. Wiosna to okres powolnego wzrost temperatury, często występują opady, jak mówi znane przysłowie ,,w marcu jak w garncu”, więc bywa i ciepło i chłodno. Najbardziej wrażliwe na takie wahania temperatur są kwiaty, więc jeśli jeszcze nawiedzają nas przymrozki, to lepiej jest przetrzymać rośliny w domu w doniczkach i wysadzić je do gruntu kiedy pogoda będzie odpowiednia. Projektowanie ogrodów-Trójmiasto nie zawsze się odbywa zgodnie z terminem, ale lepiej jest poczekać, żeby potem rośliny nie zmarniały i będziemy kupować w Trójmieście nowe. Poza tym, na wiosnę możemy znowu zacząć kosić i nawozić trawę, warto jest użyć aeratora, który napowietrzy ziemię i pobudzi wzrost trawy. Jest z nim trochę roboty, ale ogród odpłaci się nam za ciężką pracę.

Możemy zaczynać karmić ryby, filtrować wodę, dołączać nowe rośliny do oczka wodnego. Dzięki temu nasz ogród znowu pięknie zakwitnie, a my będziemy się cieszyć kolorowymi kwiatami i świeżymi owocami, prosto z drzewa.