Profesjonalne ustawienia systemowe

Dla wielu z nas psychoterapia jest tematem tabu. Okazuje się jednak, że coraz częściej mówi się o efektach pracy nad sobą, a także o tym, że jeśli borykamy się z różnego rodzaju problemami to warto jest rozpocząć pracę nam nimi i terapię. Zazwyczaj jednak decydujemy się na terapię jedynie wtedy, kiedy faktycznie jest źle i nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Czy warto korzystać z ustawień systemowych?

terapia systemowa warszawaWtedy też oczekujemy szybkich efektów, najlepiej już po pierwszym spotkaniu. Przyznać jednak trzeba, że standardowa psychoterapia nie daje szybkich rezultatów. Potrzeba czasem wiele miesięcy, aby zauważyć zmianę. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają na zauważenie efektów już po jednej wizycie. Mowa tutaj oczywiście o terapii systemowej opracowanej przez Berta Helingera. Jeśli chodzi o leczenie, jakim jest terapia systemowa Warszawa jest miastem, w którym warto skorzystać z takiej formy psychoterapii. Od wielu lat na terenie tego miasta działa terapeuta, który jest specjalistą w tej metodzie terapeutycznej. Aby znaleźć punkt spotkań wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej oraz wpisać odpowiednie hasło. Zanim jednak zdecydujemy się na spotkanie powinniśmy wiedzieć nico o tej formie terapii. Warto zaznaczyć, że terapia systemowa to forma terapii grupowej, w której w procesie leczenia bierze udział część członków grupy. Terapeuta nadaje im specjalne role poszczególnych członków rodziny osoby poddawanej terapii.

Następnie zadaje on trafne pytania, co pozwala wcielić się w określoną rolę reprezentantom. Odczuwają oni emocje członków rodziny zamieszanych w dany problem, przedstawiają ich punkt widzenia, a także pozwalają inaczej spojrzeć na dane zagadnienie. Następnie terapeuta ustawia ich w przestrzeni tak, aby ich relacje się poprawiły, co wpływa na nasze samopoczucie.