Profesjonalne usg w Bydgoszczy

Profilaktyka to coś, o czym nie powinniśmy zapominać. Przede wszystkim należy zadbać o dietę. Jedzmy nieprzetworzone jedzenie i w miarę różnorodne, żeby dostarczyć organizmowi wszystkich witamin i składników odżywczych. Następnie nie zapominajmy o ruchu. Uprawiajmy sport, tym bardziej jeśli większość czasu w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej.

Badanie USG – jak to wygląda?

usg bydgoszczCzasami jednak choroba nas dopadnie. Jeśli od dłuższego czasu czujemy się nie najlepiej, czujemy bóle, które nie ustępują powinniśmy udać się do naszego lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz wypyta nas o nasze dolegliwości i doradzi odpowiednie leczenie. Najczęściej, w celu postawienia najlepszej diagnozy, zostaniemy skierowani na dalsze badania. Warto zrobić badania krwi, które dadzą większy obraz naszych dolegliwości. Jeśli zmagamy się z bólami brzucha zostaniemy skierowani na badanie usg. W państwowych przychodniach możemy trafić na długą kolejkę oczekujących na badanie. Wtedy warto znaleźć prywatną placówkę wykonującą takie badanie, chociażby wpisując w wyszukiwarkę internetową nasze miasto: usg bydgoszcz. Do badania usg jamy brzusznej należy odpowiednio się przygotować. Należy nie spożywać posiłków przynajmniej 6 godzin przed badaniem, a wcześniej nie jeść pokarmów wzdymających. Dzień przed badaniem oraz rano, w dniu badania zażyć środek odgazowujący – dostępny bez recepty w aptece. Zalegające w jelitach jedzenie i gazy utrudniają oglądanie narządów.

Samo badanie usg jamy brzusznej jest zupełnie bezbolesne. Wystarczy przyjąć wygodną, leżącą pozycję, a specjalista profesjonalną głowicą obejrzy każdy organ i sporządzi zdjęcia wraz z opisem. Nie zwlekajmy gdy czujemy, że coś nam nie domaga. Odpowiednio szybkie wykrycie choroby pozwala wdrożyć leczenie już na wczesnym etapie i ustrzec się przed późniejszymi komplikacjami.