Produkcja filmowa podstawą strategii promocyjnej

 

Nasza firma od roku zastanawiała się nad nowoczesną strategią promocji. W grę wchodziło innowacyjne wykorzystanie środków medialnych, aby trafić do segmentów, które byłyby zainteresowane ścisłą współpracą. Jako specjalista do spraw marketingu, musiałem zrobić rozeznanie i zaproponować jakieś ciekawe rozwiązanie.

Skuteczne produkcje promocyjne dla każdego

filmy reklamowe produkcjaWiedziałem, że nie będzie trudno znaleźć profesjonalną firmę, które zajmują się takimi strategiami reklamowymi. Podstawą jest, że jeśli chodzi o filmy reklamowe produkcja musi się odbywać w określonym terminie. Bardzo zależało nam na promocji przedświątecznej. Dlatego też musiałem się skupić na takich rozwiązaniach, które zostaną wdrożone jeszcze w okolicach września. Udało mi się znaleźć namiary na jedną działalność, która była polecana przez mojego znajomego. Ich filmy cieszyły się uznaniem, a były w pełni zgodne z oczekiwaniami klientów. Dlatego też rzeczowo na pierwszym spotkaniu przedstawiłem nasze oczekiwania, by usługodawca wiedział, jakie elementy są dla mojej firmy najistotniejsze. Chodziło przede wszystkim o spójność materiałów, która była silnie powiązana z charakterem działalności. Razem stworzyliśmy koncepcję kilku prostych spotów reklamowych, które w humorystyczny sposób by podchodziły do stereotypów myślowych związanych z sektorem działań naszej firmy. Usługodawca przedstawił mi po tygodniu sugerowane scenariusze, które były bardzo atrakcyjne. Po akceptacji, mógł od razu przejść do realizacji.

Okazało się, że efekty przerosły nasze oczekiwania: materiał był niesamowity. Jego spójność znakomicie wpasowała się we wstępną koncepcję, dlatego wiedzieliśmy, że na pewno przyszli klienci będą zainteresowani działaniami naszej firmy. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia kampanii promocyjnej zauważyliśmy wzrost sprzedaży, co wszystkich ucieszyło.