Pomysły na dania z grilla

 

Gdy posiadamy grill, w okresie letnim dobrym pomysłem może być przygotowywanie posiłków przy jego pomocy. Dania z grilla nie muszą oznaczać jedynie tradycyjnego mięsa lub kiełbasy. Na grillu możemy przyrządzić bardzo smaczne i zdrowe dania dla całej rodziny. Zjedzenie ich na świeżym powietrzu jest dodatkowym atutem tej metody.

Dania z grilla

grille gazowePrzygotowując dania z grilla, jednym z ważniejszych elementów – niezależnie czy jest to mięso czy warzywa – jest marynata. Produkty, które chcemy poddać grillowaniu powinny być zamarynowane przynajmniej na kilka godzin. Dzięki dobrej marynacie, złożonej z przypraw, oliwy, soku z cytryny i czosnku potrawy nabiorą wyjątkowo smakowitego aromatu. Na smak potraw nie bez znaczenia jest to jakiego grilla używamy. Grille węglowe, są najpopularniejsze ze względu na wygodę użytkowania ich w każdym miejscu. Jednak podpałka, której używamy może negatywnie wpływać na smak dania. Lepszym rozwiązaniem mogą być grille gazowe. Działają one na tej samej zasadzie co kuchenki gazowe. Ich minusem jest jednak mała mobilność – chcąc takiego grilla zabierać na podróż, musimy pamiętać o butli gazowej. Na grilla możemy oprócz mięsa, położyć warzywa czy zrobić szaszłyki. Smaczne są ryby przyrządzone na grillu oraz niektóre sery. Dla wegan doskonałe będzie dobrze zamarynowane tofu lub gotowe kiełbaski sojowe. Warto eksperymentować i odkrywać nowe smaki. Jako dodatek do dań z grilla świetnie nada się sałatka ze świeżych warzyw. Dobrze jest również zaopatrzyć się w sosy domowej roboty.

Obiad lub kolacja w postaci dania z grilla to doskonały pomysł na posiłek z rodziną lub przyjaciółmi. Lato trwa krótko, a jednym z jego pozytywnych aspektów jest sezon grillowy. Gdy znudzą nam się tradycyjne kiełbaski, spróbujmy położyć na grilla warzywa. Będzie zdrowiej, a może nawet i smaczniej.