Pomoc przy awarii samochodu

Samochód to maszyna, a jak wiadomo maszyny lubią się psuć. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas ten kłopot. Jeśli nawet złapiemy gumę, przecież w dzisiejszych czasach nikt nie naprawia jej sam, na ulicy. Opony samochodowe są tak zaprojektowane, że potrafią wytrzymać jeszcze jakiś czas po przebiciu. Można wtedy dojechać samemu do warsztatu.

Awarie aut powodem autoholowania

autoholowanieJeśli nasz samochód ulegnie poważnej awarii, a przynajmniej takiej, że nie jesteśmy w stanie już dalej jechać, możemy zamówić autoholowanie. Każdy, szanujący się ubezpieczyciel, oferuje taką usługę razem z ubezpieczeniem. Chętnie korzystamy z takiej opcji, ponieważ nigdy nie wiadomo co może wydarzyć się w drodze. Czasami zwykła kolizja uziemi nas i nasze auto szczególnie wtedy, gdy wezwiemy policję do zdarzenia. Często stróże prawa zatrzymują dowód rejestracyjny samochodu i nakazują holowanie pojazdu do warsztatu, celem jego przeglądu, lub naprawy uszkodzeń. Wystarczy, aby szyba była lekko pęknięta, a już dalsza jazda jest niemożliwa. Może ona stać się niebezpieczna zarówno dla kierującego, jak i innych użytkowników drogi. Dlatego, zanim ruszymy w drogę po kolizji, oglądnijmy dokładnie nasze auto. Być może trzeba będzie zamówić holownik. Nie warto jechać na siłę, ponieważ auto po kolizji może mieć inne uszkodzenia, które w tej chwili mogą być niewidoczne, a w chwili jazdy, możemy uszkodzić nasze auto jeszcze bardziej. Niektórzy kierowcy czują się znacznie pewniej w czasie podróży autem wiedząc, że w razie czego, zawsze mogą zadzwonić po pomoc autoholowania. 

Autoholowanie jest jak najbardziej potrzebną usługą. Dobrze, kiedy taka usługa „wchodzi” w samo ubezpieczenie. Jeśli nie, trzeba się liczyć z autoholowaniem, oraz dodatkowymi kosztami w razie awarii samochodu.