Polecany namiot do pokoju

Chłopcy bawią się inaczej niż dziewczynki, w związku z czym, wyposażenie ich pokojów, różni się od tego, jakie instaluje się u dziewczynek. Warto jednak również stawiać na konstrukcje lekkie i mobilne, które zajmują bardzo mało miejsca.

Super namiot dla chłopców

namiot do pokoju dla chłopcaMowa tu przede wszystkim o namiotach, które chłopcy wykorzystują nie tylko do różnego rodzaju zabaw, ale też traktują jako swoją prywatną przestrzeń, w której organizują swoje tajne bazy lub kryjówki. Co ważne, jeżeli chłopiec posiada młodsze rodzeństwo, namiot staje się dodatkową atrakcją, a nasza pociecha uczy się tego, że dzielenie się, zwłaszcza swoją przestrzenią, może dać innym wiele radości. Gdy chodzi o chłopców, najlepiej sprawdzają się namioty tipi, czyli te o nieskomplikowanej, ale jednocześnie bardzo wytrzymałej konstrukcji. Tego rodzaju namioty mają też inną zaletę, mianowicie są bardzo tanie. Wszak najtańszy namiot do pokoju dla chłopca kupić możemy za mniej niż sto złotych. Mowa tu jednak o tych, które są dopasowane do wzrostu chłopców w wieku trzech – czterech lat, gdyż za tipi dla starszych dzieci trzeba zapłacić, nieco drożej. Niemniej jednak, w porównaniu z namiotami wykonanymi w klasyczny sposób, ceny tipi są naprawdę bardzo rozsądne, zwłaszcza, że podstawę ich konstrukcji tworzy drewno wysokiej jakości – twarde, ale zarazem odpowiednio elastyczne, by wytrzymywać powstające napięcia. Gdy natomiast idzie o dodatkowe wyposażenie takiego namiotu, to zwykle stanowią je poduszki.

Każdy, kto ma syna w wieku przedszkolnym lub nieco starszego, rozumie, że jest to wiek, w którym dla dziecka zaczynają się liczyć bardziej zaawansowane zabawy, wykorzystujące elementy otoczenia, zarówno te, występujące w nim naturalnie, jak np. meble, ale też sztuczne, czyli np. tipi.