Podarunek dla dziadka

Wychowywałam się z dziadkiem i babcią, bo rodzice pracowali za granicą, i widywałam ich tylko w wakacje. Dlatego z dziadkami jestem bardzo zżyta. Wiem, że uwielbia jeździć na ryby, i ma bardzo dobry wzrok. Składa modele różnych samolotów i statków. To jego wielka pasja. Dlatego też nie mam problemów, kiedy chodzi o prezent, bo mam w czym wybierać.

Modele dla dziadziusia

prezent urodzinowy dla dziadkaDziadek mimo swojego wieku, miał bardzo dobry wzrok. Widział wszystko z daleka i bliska, i lekarze nawet dziwili się, że tak jest. To byłe ewenement. Dlatego, po prezent urodzinowy dla dziadka wybrałam się do sklepu ze składanymi modelami. Przyjrzałam się co tam mają, i zastanowiłam się. Może jakiś model samochodu z dawnych lat? Zawsze te samoloty składa. Jakbym kupiła mu coś innego niż zawsze, może ucieszyłby się bardziej. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Jednak, aby mieć pewność, że chociaż z czegoś się ucieszy, wybrałam się też do sklepu wędkarskiego. Tam przyglądałam się przynętom. Były różnej wielkości, kolorowe, niektóre nawet z brokatem. Sprzedawca wyjaśniał, że to na różne ryby. Wzięłam mu również na prezent kilka przynęt, i poprosiłam o ładne zapakowanie. Miałam przy sobie akurat papier podarunkowy, bo domyślałam się, że w wędkarskim raczej takiego nie posiadają. Pan zdjął ceny, i wszystko ładnie zawinął. No a model zawinęłam w papier podarunkowy osobiście. Razem z babcią upiekłyśmy torcik, a ona kupiła mu nowe kapcie, żeby mu stopy przed telewizorem nie marzły.

Gdy dziadek zobaczył, co mu tam kupiłyśmy, oniemiał. Stwierdził, że nie wiedział nawet, że są i modele samochodów zabytkowych do składania. Mówił, że to niezwykle sentymentalne, bo takim właśnie autem wiele lat temu jeździł ze swoim ojcem. Jednak udało mi się trafić z prezentem. Bardzo się z tego powodu cieszyłam.