Płaszcze męskie na jesień

 

Lato się skończyło, a jesień już powoli puka do drzwi. Pojawiły się pierwsze chłodne wieczory i poranki. To już czas na ogarnięcie swojej jesiennej garderoby. Pora na schowanie szortów i cienkich koszulek na dno szafy i wyjęcie kurtek i płaszczy. Panowie powinni szczególną uwagę zwrócić na płaszcze – zawsze są bardziej eleganckie niż kurtki i pasują do wielu stylizacji.

Skórzane płaszcze męskie znowu w modzie

płaszcze skórzane męskieW tym sezonie do łask wracają męskie płaszcze wykonane głównie ze skóry naturalnej. Dlaczego akurat naturalnej? Prawdziwa skóra jest bowiem materiałem przepuszczającym powietrze, a jednocześnie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Płaszcze wykonane ze skóry syntetycznej nie trzymają ciepła i nie przepuszczają powietrza, co skutkuje tym, że jednocześnie pocimy się i jest nam zimno. Dlatego panowie o ile nie posiadają jeszcze skórzanego płaszcza powinni rozejrzeć się za takim wykonanym ze skóry naturalnej. Ich cena nie jest niska, jednak należy pamiętać, że to zakup na lata. Skóra naturalna nie niszczy się tak szybko i starzeje z klasą, w przeciwieństwie do pękającej syntetycznej. Płaszcze skórzane męskie często pojawiają się w lumpeksach. Możemy tam znaleźć bardzo wysokiej jakości płaszcz (zdarzają się również takie luksusowych marek!) za niską cenę. Szczególnie warto tam zajrzeć jeśli marzy nam się płaszcz o klasycznym, prostym kroju. Takie są najbardziej modne i pasują zarówno do eleganckich stylizacji, jak i casualowych na co dzień, nawet w zestawieniu ze sportową odzieżą.

Na wybiegach pokazów największych domów mody królują w tym sezonie płaszcze, kurtki w tym sezonie również pozostają w modzie jednak łatwo zauważyć, że to właśnie na płaszcze panuje największy boom. W sezonie jesiennym warto postawić na płaszcz skórzany, gdyż bardziej odpowiada porze roku. Zimą lepiej przerzucić się na cieplejszy płaszcz z prawdziwej wełny.